Magazin

Otel merdivenlerinden düştü

Otel merdivenlerinden düştü

Nurgül Yeşilçay talihsiz bir kazayı ufak sıyrıklarla atlattı...

Anadolu Üniversitesi Sinema Kültürünü Geliştirme Birimi tarafından 1-11 Mayıs 2009 tarihleri arasında düzenlenen 11'inci Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nin açılış töreni bu akşam Yunus Emre Kampüsü'ndeki Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda yapıldı. Törene Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fevzi Sürmeli, DSP'li Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, İsveç Büyükelçisi Christer Asp, sinema sanatçıları Ekrem Bora, Nebahat Çehre, Nurgül Yeşilçay, Cem Özer, aralarında yabancıların da bulunduğu yönetmen ve sinema sanatçıları ile çok sayıda davetli katıldı.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nde sinema sanatçıları Nebahat Çehre ile Ekrem Bora'ya "Onur ödülü" verildi. Sinemaya emek ödülünü ise yönetmen Necip Sarıcı aldı.

YEŞİLÇAY GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Sanatçı Nurgül Yeşilçay'ın törene gelmek üzere kaldığı otel medivenlerinden düşüp sol bacağından hafif yaralandığı belirtildi. Tönenin yapıldığı salonda protokol sırasında eşi Cem Özer ile birlikte oturan Nurgül Yeşilçay sık sık yanında getirdiği buz torbasını dizindeki yaranın üzerine koydu. Yeşilçay, "Bu törene katıldığım için çok heyecanlıydım. Heyecandan merdivenlerden düşüp yaralandım" dedi.

Protokolde oturan sanatçıları görüntülemek isteyen Anadolu Ajansı muhabiri Emrah Yaşar dengesini kaybedip, çömelerek çekim yapmakta olan bir grup gazetecinin üzerine düştü. Bunu gören Nurgül Yeşilçay gülerek "Bugün herkes düşüyor" dedi. Törenin ardından yönetmenliğini Tarsem Singh'in yaptığı "Düşüş" adlı film gösterime sunuldu. Filmin anonsunu duyan Nurgül Yeşilçay, gülerek, "Ben düştüm, töreni izleyen gazeteciler düştü, şimdi de bugüne uygun olarak Düşüş adlı film gösteriliyor. Şaka mı bu?" diye konuştu. Uluslararası Eskişehir Film Festivali'nde 'Dünya Sinemasının Genç Yıldızları', 'Sinema Tarihinin Unutulmazları', 'Türk Sineması', 'Dünya Festivallerinden', 'Gece yarısı Sineması', 'Hayatımız Belgesel' 'Canlandırma Sineması' ile 'Kısa Filmler' başlıklarında toplam 102 kısa ve uzun metrajlı film sinemaseverlerle buluşacak.
Yayın tarihi: 03.05.2009
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.