Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

ÖSS'ye özel külot

ÖSS'ye özel külot

Sınavda stresten idrar tutamama derdine son! Eskişehir'de ortopedi ürünleri üreten ve satan bir firma, ÖSS'ye girecek öğrencilere Almanya'dan özel külot ithal etti.

Şirketin sahibi Niyazi Çapa, ÖSS'ye giren bazı öğrencilerin sınavın süresinin uzun olması ve heyecandan dolayı idrar kaçırdıklarını belirterek, öğrencilerin ve ailelerin bu yöndeki istekleri doğrultusunda yurtdışında ticari ilişkide bulunduğu firmalarla konuyu araştırdığını ve Almanya'dan sözkonusu külotları ithal ettiklerini söyledi.

14'lü paket alana fiyat avantajı
Almanya'da bir firmanın sınava girecek öğrencilere yönelik çalışması olduğunu öğrendiklerini ifade eden Çapa, şöyle konuştu: Gençlerin başarısını engelleyecek durumu ortadan kaldırmak istedik. Özel külotlar çevreye koku yaymıyor, giysiye idrarın geçmesini engelliyor.
Özel külotların tanesini 3 milyon, 14'lü paketleri de 33 milyon liradan satışa sunduklarını açıkladı.

"Başarı 3 saatte ölçülemez"
"Ezilenlerin Sosyalist Platformu" , ÖSS'nin kaldırılması istemiyle protesto gösterisi yaptı. Beyazıt Meydanı'nda toplanarak ÖSS aleyhine slogan atan grup adına yapılan basın açıklamasında, "ÖSS sisteminin adaletsiz olduğu ve öğrencilerin başarılarının 3 saatte ölçülemeyeceği" vurgulandı. Üniversitelerde alınan harçlara da tepki gösteren protestocular, açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldılar.
455
dahafazlası

oss

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.