Magazin

Oscar'larını ne yaptılar?

Oscar'larını ne yaptılar?

Atıf Yılmaz, 'Altın Portakal'ını kapı çarpmasın diye takoz olarak kullanıyor. Peki Hollywood yıldızları Oscar'larını ne yapıyor.

Hollywood, yeni bir Oscar töreninin heyacanı ve telaşı içinde. Adayların açıklanmasını beklemek ayrı bir heyecan, törende ne giyeceğini, saçını nasıl tarayacağını, hangi mücevherleri takacağını düşünmek ayrı bir dert. Üstüne üstlük geceye gidip, ödülü kimin kazandığını beklemek ise tam bir kabus.

Ancak 2004 yılının Oscar adaylarının dün açıklanmasıyla, gerilmiş sinirler biraz gevşedi ve adaylar 27 Şubat gecesi düzenlenecek olan ödül törenine hazırlanmaya başladı bile. Her yıl yaşanan telaş ve heyecan, 27 Şubat gecesi son bulacak. Oscar ödülüne layık görülenler, 27 Şubat gecesi ellerinden hiç bırakmak istemedikleri Oscar heykelciklerini ne yapacaklar dersiniz? Geçmişte Oscar kazanan yıldızlardan bazılarının Oscar heykellerini ne yaptıklarını merak ediyorsanız, işte ayrıntılar.

Charlize Theron (2004)
Geçen yıl, 'The Monster' filmiyle 'en iyi oyuncu' Oscar'ını kazanan Charlize Theron, heykelini masasının üzerinden bir yere ayırmıyor. 'Ben Oscar'a aşığım' diyen oyuncu, bu heykelin ona ne kadar şanslı olduğunu hatırlattığını belirtiyor.

Renee Zellweger (2004)
'Cold Mountain' filmiyle 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' Oscar'ını alan yıldızın ilginç bir yaklaşımı var: 'Oscar heykelim için evimde küçük bir tapınak yaptırmadım. Ama heykelim, yatak odamda baş ucumdaki komodinin üzerinde duruyor. Bu heykelin bir simge olduğunu düşünmüyorum. '

Kim Basinger (1998)
Mankenlikten oyunculuğa geçen Kim Basinger, 'La Confidential' filmindeki oyunuyla 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' ödülünü kazanmıştı. Kim Basinger'ın Oscar'ı, Los Angeles'teki evinde duruyor. Yıldızın bu heykeli fazla önemsediği söylenemez.

Angelina Jolie (2000)
Hollywood'un sıra dışı yıldızı Angelina Jolie, 'Girl, Interrupted' filminden kazandığı 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' Oscar'ını, annesine göndermiş. Ödül gecesinden sonra Oscar heykelini bir daha görmemiş. Bu heykelciğin para edeceğine aklı keserse, açık artırmayla satıp, parasını UNICEF'e bağışlayacak.

Halle Berry (2002)
Halle Berry, 'Monster's Ball' filmiyle 'en iyi kadın oyuncu' Oscar'ını kazanınca, bu ödülü alan ilk siyahi sanatçı olarak tarihe geçti. Yıldız, ödül töreninden sonra evine dönünce, sevgili Oscar'nı da yatağına almış. O günden beri de, Oscar heykeli Halle Berry'nin ayrılmaz bir parçası olmuş. Yıldız evin içinde odadan odaya giderken, Oscar heykelini de yanında taşıyor. Şu sıralar Oscar mutfağın demirbaşları arasına girmiş.

Emma Thompson (1993-1996)
İngiliz oyuncu Emma Thompson da, iki Oscar'lı yıldızlardan biri. 'Bu olaya biraz da mizah katmak gerekiyor. Benim Oscar heykellerim, eviminin alt katındaki tuvalette, sifonun hemen arkasında duruyor. Doğrusu heykeller oraya pek yakıştı' diyor. Thompson, 'Sense and Sensibility' ile 'en iyi senaryo', 'Howards End'deki rolüyle de 'en iyi kadın oyuncu' Oscar'ını kazanmıştı.

Gwyneth Paltrow (1999)
Hatırlayacaksınız, Gwyneth Paltrow 'Shakespeare in Love' filmindeki rolüyle Oscar kazandığı gece, hüngür hüngür ağlamıştı. Bu nedenle Oscar heykelinin onun için güzel anıları simgelediği söylenemez. Yıldız Oscar heykelini yatak odasındaki kitaplığın raflarından birinde, kitapların arkasında muhafaza ediyor. Nedense Oscar heykeli yıldızın huzurunu kaçırıyormuş.

Sir Michael Caine (2000)
İngiliz aktör, bugüne kadar aldığı ödüllerin hepsini bürosunda camekanlı bir dolapta muhafaza ediyor. Aktör için aldığı ödüllerin hepsi çok değerli. Caine de, 'The Cider House Rules' filmindeki başarısıyla, 'en iyi yardımcı erkek oyuncu' ödülünü kazanmıştı.

Catherine Zeta Jones- Michael Douglas (2003- 1976- 1988)
Hollywood'un en mutlu çiftlerinden biri olan Michael Douglas ve Catherine Zeta Jones'un tam üç Oscar'ı var. Michael Douglas, 'One Fle Over Cuckoo's' filminden 'en iyi yapımcı', 'Wall Street'den de 'en iyi erkek oyuncu' olarak aldığı Oscar'ları, New York'taki evlerinde muhafaza ediyor. Catherine Zeta Jones'un 'Chicago' dan aldığı 'en iyi yardımcı kadın oyuncu' Oscar'ı ise Bermuda'daki yazlık evde.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 26.01.2005
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.