Magazin

Oscar'da yeni düzenlemeler

Oscar'da yeni düzenlemeler

Oscar törenine kısa bir süre kala, 115 aday gelenek olduğu üzere önceki gece düzenlenen bir yemekte bir araya geldi.

Hollywood'daki gecede topluca çekilen fotoğrafta Leonardo DiCaprio, Clint Eastwood, Morgan Freeman, Jamie Foxx, Hilary Swank, Cate Blanchett, Imelda Staunton gibi iddialı adaylar aynı karede yer aldı.

Değişiklikler yapılıyor
Bu arada gecede, organizasyonun basın sorumlularından Gil Cates yaptığı açıklamada bu yıl 77'ncisi düzenlenen törenin düzeninde çeşitli değişikler yapmayı planlandıklarını belirtti. Buna göre, geçen yılların aksine ödül geçidi daha az sürecek, çünkü bazı ödül kazananlara ödülleri sahnede verilmeyecek.

Bazı dallardaki adaylara ödülü, seyircilerin yan tarafında bulunan bir görevli tarafından verilecek. Ancak bazı kategorilerde ise sahneye yürünüp, zarf açılması ve ismin anonsundan oluşan eski yönteme devam edilecek. Cates, değişikliğe neden olarak bütün dünyada milyonlarca insan tarafından televizyonlardan canlı izlenen törende zaman tasarrufu yapmak olduğunu belirtti.
(Radikal)
Yayın tarihi: 09.02.2005
316
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.