Magazin

Oscar yarışında öndeler

Oscar yarışında öndeler

Amerikan Oyuncular Birliği, en iyi erkek oyuncu ödülünü Jamie Foxx'a, en iyi kadın oyuncu ödülünü Hillary Swank'e verdi.

Oscar'da en iyi kadın/erkek ile yardımcı kadın/erkek oyuncu ödüllerinin habercisi olan ve bu yıl 11'inci kez verilen Oyuncular Birliği ödülleri önceki gün sahiplerini buldu.

Los Angeles'ta düzenlenen ödül töreninde yüzü gülenler, en iyi kadın oyuncu dalında 'Million Dollar Baby'deki performansıyla Hilary Swank; en iyi erkek oyuncu dalında ise 'Ray'deki performansıyla Jamie Foxx oldu. Ocakta verilen Altın Küre ödüllerinde de aynı dalda ödüle değer görülen Hilary Swank ve Jamie Foxx, böylece Oscar yarışında rakiplerinin bir adım daha önüne geçmiş oldu.

ABD film ve televizyon oyuncularını temsil eden Oyuncular Birliği ödüllerinde yardımcı erkek oyuncu dalında ödül, yine 'Million Dollar Baby'den bir isme, usta aktör Morgan Freeman'a gitti. Yardımcı kadın oyuncu ödülünü de Martin Scorsese imzalı 'The Aviator'daki performansıyla Cate Blanchett aldı. En iyi oyuncu kadrosu ödülünü ise 'Sideways' aldı.

Törende Hilary Swank 'Million Dollar Baby'nin yönetmeni ve oyuncusu Clint Eastwood'a şükranlarını sundu. Swank, yönetmenine hitaben "74'ümde senin yarın kadar bir insan ve yetenek olursam harika bir şey başardığımı bileceğim" dedi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 07.02.2005
403
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.