Magazin

Oscar bahane hediyeler şahane

Oscar bahane hediyeler şahane

Her Oscar töreninden önce aktör ve aktristlere hediye sepetleri yollayan şirketler işi iyice abarttı.

ABD'nin en prestijli sinema ödülleri Oscar'lar sahiplerini bulacak. Ancak oyuncular ve törende sunuculuk yapacak isimler şimdiden moda ve sağlık şirketlerinin gönderdiği hediyelerin tadını çıkarmaya başladı. Şimdilik her birinin elinde 10-20 bin dolarlık sepetler var. Törenden sonra ise değeri 150 bin doları bulan sepetler sahiplerine ulaşacak. En çok ödül kazananlar en çok hediyenin sahibi olacak. Yollanan hediyeler ise hiç de sıradan değil.

Aralarında Las Vegas'a 38 bin dolar değerinde bir tatil, 700 dolarlık su ısıtıcıları ve cep telefonları da var. Zaten geceye katılacak isimlerin hepsi bedava kostümlerin, gün boyu süren bakım ve kuaför hizmetlerinin keyfini sürüyor.

15 milyon dolarlık tanıtım
* Toronto Üniversitesi'nin araştırmasına göre Oscar kazanan yönetmenler, adaylara göre 4 yıl uzun yaşıyor. Bakalım kimin ömrüne ömür katılacak bu yıl.

* Töreni komedyen Chris Rock sunacak. ABC'de yayınlanacak tören 7 saniye gecikmeli olarak ekrana gelecek. Çünkü ağzının ayarı olmayan Rock'ın gaf yapmasından korkuluyor. Bu önlem Süper Bowl final maçında Janet Jackson'ın göğüs frikiğinin ardından alındı.

* Oscar'a aday filmler kazanma şanslarını artırmak için 15 milyon dolar masraf yapıyor. Bunun yüzde 37.5'i reklamlara gidiyor. Çünkü saygın gazetelerde 3 gün boyunca iki sayfa ilan vermenin maliyeti 255 bin 727 dolar. Oyuncuların saç ve makyajlarına da 10 bin dolar gidiyor.
Yayın tarihi: 27.02.2005
377
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.