Magazin

Oryantaller davalık oldu

Oryantaller davalık oldu

Oryantal Asena, kendisi için "Özel hayatıyla bu mesleği yeteri kadar aşağıladı" diyen meslektaşı Tanyeli hakkında 10 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.

Oryantallerin harika fotoları sağda

Asena'nın avukatı Emin Vahap Şimşek, Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı 10 bin YTL'lik tazminat davasında, müvekkilinin toplum tarafından beğeni ile izlenen bir sanatçı olduğunu söyledi. Avukat Şimşek, uzun süreden beri sahnelerden uzak kaldıktan sonra oryantal dans yarışmasında jüri üyeliğine başlayan Tanyeli'nin, gündemde kalmak için Asena'nın kişilik haklarına saldırıda bulunduğunu söyledi.

'Yuva yıkan' suçlaması
Tanyeli'nin bir gazeteye verdiği ropörtajda müvekkili için, yuva yıkan, her gün farklı bir insanla beraber olan, ahlaki çöküntü içinde olan, toplumsal değer yargılarından uzak, basit, kendini bilmez cahil bir insan olduğunu söylediğini belirten avukat Şimşek, mahkemeden Tanyeli'nin müvekkili hakkında bir daha hakaret içerikli beyanat vermemesi için tedbir kararı çıkarılmasını talep etti.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 06.09.2006
329
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.