Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"Örümcek Adam"a bir haller olacak

"Örümcek Adam"a bir haller olacak

Çizgi roman dünyasının daracık kırmızı-mavi taytlı karakteri "Örümcek Adam" Hindistan için hazırlnan özel versiyonda yerel kıyafet dhoti giyecek. Peter Parker'ın yeriniyse Bombay doğumlu Hintli genç Pavit Prabhakar alacak.

Çizgi roman dünyasının daracık kırmızı-mavi taytlı karakteri "Örümcek Adam" daha bol kıyafetlerle boy göstermeye hazırlanıyor. Çizgi romanın Hindistan için hazırlanan özel serisinde örümcek adama Hindistan'ın yerel kıyafeti "dhoti" giydirilecek. Hintli örümcek adam, hatlarını belli etmeyen kıyafetlerle binalara tırmanacak, rengarenk peştamalıyla sağdan sola zıplayarak rakiplerini alt edecek.

Parker değil Prabhakar
Süper kahramanın Hindistan için hazırlanan özel serisindeki tek değişiklik örümcek adamın kostümü olmayacak. Örümcek adam olmadığı zaman "Peter Parker" olarak boy gösteren kahraman, "Pavitr Prabhakar" adıyla hayranlarını selamlayacak. Yakında ikincisi seyirciyle buluşacak serinin ilk filminin büyük ilgi gördüğü Hindistan için yaratılan çizgi roman, Marvel Comics ve Gotham Entertainment Group tarafından hayata geçirilecek.

Bombaylı bir genç
Gotham Entertainment Group adına açıklama yapan Sharad Devarajan, örümcek adamın orijinaline sadık kalınarak adeta yeniden yaratılacağını söyledi. Pavit Prabhakar kimliği altındaki örümcek adamın Bombaylı bir Hintli genç olacağını ifade eden Devarajan, yerel kıyafetler, kültür ve gizemiyle Hint kültürünün çizgi romanın her karesinde yer alacağını ifade etti.

"Yeşil Cin" de değişecek
Örümcek adamın Tac Mahal gibi mekanlarda da görüleceğini belirten Devarajan, kötü karakter "Green Goblin-Yeşil Cin"in isminin "Rakshasa" olarak değiştirildiğini ve Hintli mitolojik bir canavara dönüştürüldüğünü kaydetti. Devarajan, çizgi romanı pek çok dilde ve yerel kültürde hazırlamayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

En çok izlenen Hollywood filmi
"Örümcek Adam-1", "Bollywood" olarak adlandırılan Hint filmlerinin ilgi gördüğü ülkede ilk 4 günde 67 milyon rupi gişe geliri elde etmiş ve bugüne kadar en çok izlenen Hollywood filmi unvanını kazanmıştı.
Yayın tarihi: 27.06.2004
548
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.