Magazin

Ortaköy şenleniyor

Ortaköy şenleniyor

Ortaköy Vadisi'nin inşaatına iki yıl önce başlandı. Ancak işgal edilmiş araziler nedeniyle inşaat çalışmaları yavaş ilerliyor.

Tarihi yapılarıyla herkesin mekânı olan Ortaköy'den Ulus'a uzanan vadi büyük pir parka dönüştürülüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ortaköy Vadisi'ni yaklaşık iki yıl önce 10 trilyon keşif bedeliyle projelendirdi. 2005 ortalarında tamamlanması planlanan 230 bin metrekarelik vadi, park ve çocuk bahçesi olarak rehabilite ediliyor.

Çok amaçlı park
Parkın Ortaköy'deki ana girişinde fıskiyeli bir havuz ziyaretçileri karşılayacak. Arabasını girişteki otoparka bırakanlar yürüyerek ya da bisikletle parkta gezinti yapabilecek. Parkta bir kuğulu göl ve kaskatlı havuz olacak. Vadide çocuk oyun alanları, mini futbol, basketbol, voleybol, tenis, mini golf, açık satranç, paten ve koşu sporları için mekânların yanı sıra bir amfitiyatro da bulunacak. Vadinin projesini hazırlayan mimar Hülya Marangozlu, "Burası aynı zamanda çevrede yaşayan insanlar için olası bir deprem için kaçıp sığınacakları bir yer" dedi.
Yayın tarihi: 28.07.2004
487
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.