Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Örme g-string'ler dünyaya yayıldı

Örme g-string'ler dünyaya yayıldı

Polonyalı babaannelerin ördüğü elişi iççamaşırlar beklenenden çok daha fazla ilgi çekti. Örme g-string'lere tüm dünyadan talep var.

İç çamaşırlar sağda

Polonya'nın küçük Koniakow köyünde yaşayan ve hayatlarını örgü yapıp satarak kazanan babaannelerin maddi durumu, değişen dünya ve turistlerle beraber zora girdi.

Artık daha fazla elişi satamayacaklarını anlayan babaanneler de çareyi seksi çamaşırlar örüp satmakta buldu ve g-string işlemeye başladı.

İnternet'e taşıdılar
İnsanları en can alıcı noktasından vuran babaannelerin işleri bir süre sonra açıldı. Hatta öyle açıldı ki, turistlere mal yetiştiremez oldular. Ve işi daha da üyüterek internete de taşıdılar. Babaanne iççamaşırlarının mucidi Tadeusz Rucki, "insanlar sadece geleneksel örgü rengi olan beyaz veya krem g-string'lere değil, kırmızı ve siyaha da ilgi gösteriyor" diyor.

Tanesi 50 YTL
Fakat Yerel Sanatlar Cemiyeti Başkanı Helena Kamieniarz durumdan hoşnut değil. "Bu geleneklerimiz için yüzkarası bir durum. Çünkü örgü işi giysi işlemek içindir" diyor. Örgü g-string'ler, örgü sutyenler, örgü jartiyerler, Kniakow'luların internet sitesinde tanesi 59.9 zlotiden (yaklaşık 50 YTL) satılıyor.
(cnnturk.com)
392
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.