Magazin

Operatöre kısa mesaj bombardımanı

Operatöre kısa mesaj bombardımanı

Yeni Zelanda'da bir cep telefonu kullanıcısı, mayıs ayında günde ortalama 2 bin 580 kısa mesaj göndererek mobil telefon operatörünün fiyat artışını protesto etti.

24 yaşındaki Fraser Ray, abonesi olduğu Telecom şirketinin 6.29 dolar karşılığında sunduğu sınırsız mesaj uygulamasından vazgeçeceğini duyurmasından sonra tam 80 bin 012 adet kısa mesaj gönderdi.

Ücretli olsa 10 bin dolar
Ray'in sürekli olarak aynı arkadaşlarına gönderdiği mesajda, 'Merhaba, nasılsınız?' ifadesi yer alıyordu. Bu mesajlar ücretlendirilmiş olsaydı Ray'in cebinden yaklaşık 10 bin dolar çıkacaktı.

Özellikle sınırsız mesaj uygulaması nedeniyle abonesi olduğu operatörü terk ederek başka bir operatöre geçtiğini belirten Ray, 2010 yılına kadar süreceğini sandığı servisin iptal edilmesine çok kızdığını ifade etti.

100 binden fazla mesaj gönderen var
Telecom aboneleri bundan böyle ekstra ücret ödemeden sadece bir SMS gönderebilecek. Telecom sözcüsü, mayıs ayında bir kaç kişinin 100 binden fazla kısa mesaj gönderdiğini belirtti.
Yayın tarihi: 05.06.2004
414
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.