Magazin

Onur tamiri için 100 bin TL

Onur tamiri için 100 bin TL

Selen Görgüzel, "Mıhlıçay Aşıkları" filmindeki sevişme sahnesi için "Çekimde bizi dışarı çıkarıp cinsel ilişkiye girdiler" diyen yönetmeni Zafer Ünlü'ye tazminat davası açtı.

Güncellenme tarihi:
İşte o resimler ve daha fazlası "Mıhlıçay Aşıkları" filminde kriz bitmiyor. Filmdeki sevişme sahnelerinin basına sızması üzerine birbirlerine giren başrol oyuncusu Selen Görgüzel ile yönetmen Zafer Ünlü, davalık oldu. Görgüzel, "Çekimler sırasında bizi dışarı çıkarıp cinsel ilişkiye girdiler" diyen yönetmen hakkında 100 bin liralık tazminat davası açtı. Beyoğlu Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verilen dava dilekçesinde Görgüzel'in şeref ve onuruna hakaret edildiğini öne sürdü. Resmen ilişkiyle girmişler! Dilekçe şu iddialara yer verildi: "Ünlü, 'Çekim sırasında Görgüzel ile Devrim, konsantre olamıyoruz diyerek beni ve ışıkçıları dışarı çıkardı. Sonra görüntülere baktık, resmen cinsel ilişkiye girmişler' demek suretiyle onur ve saygınlığımı rencide edecek şekilde ve basın yoluyla hakaret suçu işlemiştir. Ünlü'nün haksız ve hukuka aykırı sözleri nedeniyle, şiddetli elem ve üzüntü duyuyorum. Bu elem ve üzüntümün bir nebze de olsa azaltılmasını teminen iş bu manevi tazminat davasının açılması zarureti hasıl olmuştur." (Hürriyet)
Yayın tarihi: 26.10.2009
1548
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.