Magazin

Onasis adını sildi

Onasis adını sildi

Binici 'Dodo' ile evlenecek olan Athina, davetiyesinde 'Onasis' adına yer vermeyince Yunan basınını kızdırdı.

Yunanlı armatör Aristotelis Onasis'ten kalan servetin tek vârisi torun Athina Roussel, 3 Aralık'ta Brezilyalı binici Alvaro Alfonso de Miranda Neto ile evlenmeye hazırlanırken, düğün davetiyeleri ortalığı karıştırdı.

Yunanistan'da az sayıdaki dost ve akrabalarına davetiye yollayan Athina'nın 'Onasis' adını kullanmaması Atina'da 'skandal' olarak nitelendirildi.

Athina'nın bugüne kadar bilinmeyen ikinci adı Helene'yi bile kullanmasına rağmen davetiyede Onasis adına yer vermemesi Yunan basınında, 'Bir imparatorluğun sonu' ve 'Parayı alırken Onasis, evlenirken değil. Athina ayıp etti.' 'Hem kendisi hem de Onasis ailesinin şerefi için utanç verici' başlıklı tepki yazılarıyla karşılandı. Kimilerine göre 3 kimilerine göre 6 milyar dolarlık servetin sahibi olan Athina'yı tanıyanlar "Onasis adının lanetini taşımak istemiyor.

Onasis adını hatırlatan her şeyi silmek istiyor" dedi. Athina, annesinin vasiyetinde istemesine rağmen Yunanistan'ı sadece birkaç kez ziyaret etti. Athina ve 'Dodo' lakaplı ünlü binici sevgilisinin düğünü de Brezilya'nın Sao Paolo kentinde gerçekleştirilecek.

Babası da damattan hoşlanmıyor
Ancak, Athina'nın bir dönemin hızlı playboyu olan babası Tierry Roussel ile de arası iyi değil. İddialara göre Athina iki yıl önce 18 yaşına bastığında Onasis servetinin tek hâkimi olabilmek için babasına 100 milyon dolar 'haraç' ödemek zorunda bırakılmasını affetmedi. Tierry Roussel da kızını çok etkilediği gerekçesiyle damadı Neto'dan pek hoşlanmıyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 25.11.2005
506
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.