Magazin

"On para" etmedi

"On para" etmedi

Altın Portakal'da 6 ödül kazanan ve Hülya Avşar'ın 12 yaşındaki başrol oyuncusunu öpmesiyle olay olan film salon bulamadı

hülya avşar

Hüseyin Tabak'ın yapımcısı, yönetmeni ve senaristi olduğu 'Güzelliğin On Par' Etmez' adlı sinema filmi 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 6 ödül birden kazanarak büyük sükse yapmıştı. Ailesiyle birlikte gurbete giden ve 'Anna'ya aşık olan 12 yaşındaki 'Veysel'in yaşadıklarını hikâye edinen filmde baş rolleri Abdülkadir Tuncer, Nazmi Kırık, Lale Yavaş ve Orhan Yıldırım paylaştı. 'Güzelliğin On Par Etmez', 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Film', 'En İyi Erkek Oyuncu', 'En İyi Senaryo', 'En İyi Yardımcı Oyuncu', En İyi Kurgu' ve 'Behlül Dal Jüri Özel Ödülü' aldı. Festivalden toplam 435 bin TL para ödülü kazanan Güzelliğin On Par' Etmez', gösterime giremiyor. Sinema salonlarında yer bulamayan film için Hüseyin Tabak'ın korktuğu başına geldi.

12 Ekim 2013'deki ödül gecesinde 'Bu film vizyona girmezse bu ödül on para etmez' diyen Hüseyin Tabak, yaptığı konuşmada şu sözleri sarf etmişti; "Şunu samimiyetle söylüyorum: Eğer film, Türkiye'de vizyona girmezse, bu ödül on para etmez. Bu topraklarda yaşayan insanlar bu filmi izlemezse bizim emeğimiz boşa gitmiş olur. Şimdilik bir dağıtımcımız yok ama bu ödül sonrası belki teklif gelir." Böylelikle 6 Altın Portakal ödüllü 'Güzelliğin On Par' Etmez'i izleyebilenler jüri üyeleri, gazeteciler ve yaklaşık 100 Antalyalı ile sınırlı kaldı.

49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'de 'Güzelliğin On Par' Etmez' ile birlikte yarışan 'Derin Düşünce', 'Evdeki Yabancılar' ve 'Küf'de gösterim şansı bulamadı. Diğer 4 film önümüzdeki günlerde izleyiciyle buluşacak. Bugüne kadar gösterime giren 3 filmin toplam gişesi ise 105 bin 374 kişi olarak gerçekleşti.

KORKTUĞU BAŞINA GELDİ
Ödül gecesinde "Bu film gösterime girmezse bu ödül on para etmez' diyen Tabak'ın filmine sinema salonları yer açmadı. Festivalde yarışan diğer 3 film daha salon bulamazken gösterime giren filmlerin toplam gişesi 105 bin kişide kaldı.

(Habertürk)

Yayın tarihi: 24.03.2013
461
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.