Magazin

Ömür Gedik'in performansı Twitter'ı salladı

Ömür Gedik'in performansı Twitter'ı salladı

49. Antalya Altın Portakal Film Festivali açılış gecesinde sahne alan sinema yazarı Ömür Gedik’in sesini yetersiz bulan seyirciler tepkilerini twitter’dan gösterdi. Gedik ise NTV’nin canlı yayınında ses problemi olduğunu belirtti ve şarkılarının tam duyulamadığını ifade etti.

Güncellenme tarihi:

İŞTE ÖMÜR GEDİK'İN O PERFORMANSI

Türkiye’nin Oscar’ı sayılan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin cumartesi gecesi yapılan açılış gecesine sinema yazarı Ömür Gedik’in sahne performansı damgasını vurdu. Bir süredir ünlü şarkıcıların taklidinin yapıldığı “Benzemez Kimse Sana” yarışmasıyla dikkatleri üzerine çeken Gedik, gecede kurucusu olduğu hayvan hakları için çalışan Haçiko isimli dernek yararına sahne aldı.
Ancak NTV’den canlı olarak yayınlanan açılış gecesini izleyen seyirciler sesini yetersiz buldukları Gedik’i eleştiri yağmuruna tuttu.

Gedik, hakkında atılan tweet’ler nedeniyle cumartesi gecesi topic oldu. Gedik’i eleştiren isimler arasında ünlü rockçılar Özlem Tekin ve Levent Candaş da vardı. Özlem Tekin, Gedik’in özgüvenine şaşırdı ve “Annie Lenox! Yavaş” yorumunu yaptı. Levent Candaş da Gedik’in sahne aldığı sırada salonun boşaldığını söyledi.

Gedik: Yayına giren seste problem vardı
Gedik ise gecenin sonunda bir takipçisinin attığı “Her zamanki gibi TT olmuşsunuz tebrikler çekemeyenler gene en önlerde” tweet’ini paylaştı ve hakkındaki eleştirilere şu cevabı verdi:

“Üç aydır yoğun bir prova dönemi geçirdik. Belli bir ücret aldık ve bunu Haçiko’ya bağışladım. Hem şarkılar hem de barkovizyondaki film görüntüleri için çok çalıştık. Beni en çok sevindiren konseri ön sırada izleyen usta yönetmen, uluslararası jüri başkanı Istvan Szabo’nun performansıma övgüler yağdırması oldu. Salondan ve organizasyondan gelen tepkiler çok iyiydi, toplamda yerli ve yabancı 16 şarkı söyledim.

Reklamlar nedeniyle NTV’deki canlı yayında sadece birkaç şarkı verildi, yayına giden seslerin dengelerindeki problem nedeniyle istediğim gibi duyulmadığını sonradan yayını izlediğimde gördüm. Farklı tarzlarda 16 şarkıyı canlı yayında söylemek kolay değildi ama televizyondan izleyenlerden olmasa da salondan ve organizasyondan aldığım tebrikler beni çok mutlu etti. Konserdeki 16 şarkıyı, bölümler halinde cumartesi Kanal D’de Cinemania’da yayınlayacağım, sosyal medyadaki tepkiler değişecektir. Televizyon başındakiler konuyla ilgili daha doğru bir izlenim için cumartesi konserin tümünü beklesinler” açıklamasını yaptı.

Gecede atılan bazı tweet’ler

* Ömür Gedik’in şarkı söylediği bir ülkede Ajdar popstar, Sinan Akçıl müziğin altın çocuğu olmuş çok mu?
* Ömür Gedik’in Altın Portakal’da şarkı söylediği bir ülkede ben hayli hayli açık beyin ameliyatı yapabilirim.
* Antalya’da Ömür Gedik’in canlı performansını dinleyen 100 kişinin tedavileri sürüyor. Sahneye yakın olanların durumu ciddi.
* Altın Portakal’da bir Ömür kapanmayacak bir Gedik açıldı bu gece!
* Az evvel Altın Portakal’da “Money Money Money” diye bir komedi filmi gösterdiler benim adayım o film... ABBA ABBA olalı böyle zulüm görmedi.

(Milliyet)

Yayın tarihi: 08.10.2012
826
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.