Magazin

Ölümsüzlük fotoğrafı

Ölümsüzlük fotoğrafı

Sıra dışı fotoğraflarıyla ünlü 46 dergisi yeni sayısında Deniz Akkaya'yı konuk etti.

Sıra dışı fotoğraflarıyla ünlü 46 dergisi yeni sayısında Deniz Akkaya'yı konuk etti. Akkaya, ölüm ve ölümsüzlüğün işlendiği fotoğraf çekiminde çarpıcı açıklamalar yaptı. Deniz Akkaya

"Beni ölümsüz kılacak şey cesur olmam" sözleriyle kalıcılığının sırrını açıklayan Akkaya, dergiye ilginç itiraflarda bulundu:

- Bence ölüm de bir başlangıç. O anlamda beni henüz korkutmuyor. Belki de yaş ilerledikçe ve ruh bu bedene daha da yapıştıkça korkutucu olacak ölüm.

- İnsan, ruhunun gideceği bedeni hep kendi seçer diye inanmışımdır ben. Bu hayatta ne kadar yaşarsam, ruhum ne kadar yaşlanırsa ondan sonraki sınavlarımı kendim belirleyeceğim.

- 30 yaş için virajdır. Ben de bedenimden çok ruhumla yaşamaya 30'umdan sonra başladım. Hayat benim için henüz yeni başlıyor. Bundan sonraki bedenim nasıl olur, nasıl bir beden seçerim hiçbir fikrim yok tabii. Yalnız ölmekten korkuyorum.

- Beni ölümsüz kılacak ∫şey cesaret. Ölümsüz isimlerimse Frida Kahlo, Zeki Müren ve Atatürk...
(Vatan)
Yayın tarihi: 12.07.2010
259
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.