Magazin

Ölüm korkusu sırları ortaya döktü

Ölüm korkusu sırları ortaya döktü

60'lı yılların efsane sanatçısı Peggy Lipton, kolon kanserine yakalanınca olmayacak bir şey yaptı. Bu hastalıktan kurtulursa müzik dünyasının ünlülerinin sırlarını açıklayacağını ilan etti. Sözünü de tuttu!

Peggy Lipton, 60'lı yıllarda gençlerin sevgilisiydi. Güleryüzlü sanatçı, şöhretin zirvesine ulaşmadan önce, pek çok ünlü erkekle de aşk serüveni yaşamıştı. Bugün 58 yaşında olan Lipton, kolon kanserine yakalandığını öğrendiği gün, eğer ameliyattan sağ çıkarsa, serüvenlerini dünya ile paylaşacağını açıkladı. Nitekim ameliyattan sağ çıktı, eski sağlığına kavuştu. Artık sıra, verdiği sözü tutmaya gelmişti. Yaşadıklarını 'Breathing Out' adlı bir kitapta topladı. Böylece, Elvis Presley, Paul Mc Cartney ve Quincy Jones gibi efsanelerin sırlarını birer birer ortaya döktü. İşte o sırlar...

Büyük aşkı bitiren ihanet
Peggy Lipton, 1966'da Beatles topluluğuyla beraber bir partiye katılmış. Daha 19'unda olan Lipton, Paul Mc Cartney'nin ilgisini çekmekte zorlanmamış. O gece, ünlü sanatçının evine gitmiş ve geceyi onunla geçirmiş. Böyle başlayan aşk tam bir yıl devam etmiş ve Paul Mc Cartney, sonradan evlendiği Linda Eastman ile Peggy Lipton'u aldatınca ilişki sona ermiş.

Kral kendini banyoya kitledi
1971 yılında Elvis Presley ile tanışan Peggy Lipton, rock and roll müziğinin kralını çok sevimli ve romantik bulduğunu saklamıyor. Ancak tanıştıkları günlerde Elvis Presley'in aşırı kiloları yüzünden birlikte olamadıklarını da söylemeden edemiyor. Hatta bu durum Presley'i çok üzmüş ve utandırmış. Yaşadığı utanç yüzünden Presley kendini banyoya bile kilitlemiş!

Ailesine rağmen Jones'la evlendi
Peggy Lipton'ın hayatına giren ünlü erkekler arasında Quincy Jones'un yeri apayrı. Sanatçı, Jones'dan hamile kalınca, ailesi paniğe kapılmış. Peggy Lipton, çareyi kürtaj olmakta bulmuş. Fakat aşkından vazgeçmemiş. Sevgililer, tüm engelleri aşıp evlenmiş. Kidada ve Rashida adlarında iki de kızları dünyaya gelmiş.

Çalışmasını istemeyen eşine duyduğu sevgi, onu mesleğinden uzaklaştırmış. Ne var ki zamanla bunalıma girmiş ve evliliği daha fazla devam ettiremeyeceğini anlamış. Kızları, ayrılık kararı yüzünden Lipton'a büyük tepki göstermiş. Eski eşlerin yeniden dost olmaları ise yıllarını almış.

Kitabında kansere yakalandığı zaman eski eşinin kendisine büyük destek verdiğini belirten Lipton'un bu kitabı, belli ki müzik dünyasında uzun süre tartışılacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 31.05.2005
308
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.