Magazin

Ölü rolü için adaylar aranıyor

Ölü rolü için adaylar aranıyor

Ahududu adlı oyunda ölü rolunü oynayacak oyuncuları 15 gündür bulamayan Devlet Tiyatroları ölü rolü yapacak oyuncular arıyor.

Devlet Tiyatroları, sahnede ''ölü'' rolü oynayacak 2 kişi arıyor. Seyirciyle Nisan ayının başlarında buluşması planlanan ''Ahududu'' adlı oyunda ölü rolüne çıkacak adaylarda, ''gülmemesi, hareket etmemesi ve oyuncuların boyuna, posuna uygun olması'' şartları aranıyor.

Oyunun yönetmeni Ali Hürol,15 gündür bu rol için oyuncu adaylarıyla görüştüklerini, ancak hala bir sonuç alamadıklarını söyledi.

Eserin iki yaşlı kadının başından geçen hoş bir komedi olduğunu, aradıkları ''ölü! adaylarının'' da mizahi bir yönle sahneye geleceklerini anlatan Hürol, aradıkları şartları şöyle anlattı:

''Standarda uygun ölüler bulamıyoruz. artımız, gülmemeleri, hareket etmemeleri ve oyuncuların boyuna, posuna uygun olmaları. Buna uygun biri genç, biri yaşlı iki ölü arıyoruz. Hala geliyor, gidiyorlar birtakım ölü adayları, ama rolü dinleyince, 'ben böyle olursa gülerim' diyorlar. Tam 15 gündür ölü arıyoruz, ama bulamıyoruz.

Bu ölüler, sandığa sokulup çıkarılacak, yani hareketsiz durmaları lazım. 'Sandığa giremeyiz' diyenlere de kulak verip, sandığın arka tarafını açıp duvara yasladık. Yani ölülere sahne üzerindeki her türlü yaşam olanağını da sağlıyoruz. Ama, ölüleri bulamadığımız için hala onların rol aldığı sahnelerin provalarına başlayamadık.''

Hürol, çeşitli promosyonlarda görev alan ''cansız manken'' Vahe Kılıçaslan gibi bir ''ölü adayı'' aradıklarını ifade etti.

Elçin Şanal ve Gülsen Tunççekiç'in başrolünde oynadığı eserin okuma provalarına 1 Şubat'ta başlandı. Adaylar, bu rol için ''324 48 22'' numaralı telefondan Ankara Devlet Tiyatrosu'na başvurabilecek.
Yayın tarihi: 11.02.2001
211
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.