Magazin

Oliver Stone ABD'yi terk ediyor

Oliver Stone ABD'yi terk ediyor

Oliver Stone, "Comandante" ve "Büyük İskender" adlı filmlerine yöneltilen kötü eleştiriler yüzünden ABD'yi terk ederek bir süre Fransa'da yaşayacağını açıkladı.

İnternet'teki "imdb" sitesinin haberine göre, son olarak "Büyük İskender-Alexander" filmi için kamera arkasına geçen Stone, bu film ile Küba Lideri Fidel Castro'yu anlattığı "Comandante" adlı belgeselin aldığı kötü eleştirilere dayanamadı. Bu iki proje için büyük özen gösterdiğini, ancak kötü eleştirilere uğradığını dile getiren Stone, Fransa'ya gitmek için hazırlıklara başladığını söyledi.

Çalışmalarım gözardı ediliyor
Bunca yıllık başarılı çalışmalarının gözardı edildiğini belirten Stone, annesinin memleketi olan Fransa'da huzur arayacağını kaydetti. Stone, "Castro belgeselini yaptığımda herkes üzerime geldi. Daha sonra Alexander'ı çektim, bu filme adeta kalbimi verdim. Ancak kimse onun değerini de anlamadı. Şimdi benim için doğru olan Amerika'dan bir süre ayrı kalmak. Uzun bir süre Fransa'da yaşamayı düşünüyorum" dedi.

Stone, "Büyük İskender" filminde Makedonya Kralı'nı biseksüel olarak beyazperdeye getirdiği gerekçesiyle eleştiriye uğramıştı.
Yayın tarihi: 15.01.2005
495
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.