Magazin

Olimpiyata yeni kurallar

Olimpiyata yeni kurallar

Atina'da 13 Ağustos'ta başlayacak olimpiyatlarda yarışacak sporcular, altın madalya provaları yapıyor.

13 Ağustos'ta başlayacak Olimpiyat Oyunları öncesi Yunan polisinin Meksikalı bir gazeteciyi dövmesi, iki gazeteciyi de karakola götürüp çekim yaptıkları kasetleri incelemesinin ardından güvenlik birimlerine 'iyi davranış kuralları'nı içeren bir broşür dağıtılması kararı alındı. Olimpiyatların organizasyonundan sorumlu 'Atina 2004' her iki olay için özür diledi.

Sağlık ve Sosyal Dayanışma Bakanlığı da olimpiyatlar için Yunanistan'a gelecek turistlere 'Atina 2004 Kılavuzu' hazırladı. Turistlerin 'adı kötüye çıkmış sokaklardan geçmemeleri' istenilen broşürdeki diğer öneriler şöyle:

"Otostop yapmayın, otostop yapanları aracınıza almayın. Özellikle kırmızı ışıkta beklerken araç camlarının kapalı ve kapıların kilitli olmasına özen gösterin, karanlık yerlere park etmeyin. Ortalıkta para, mücevher vs. göstermeyin."
Bu arada fiyatı 10-950 euro arasında değişen 5 milyon 300 bin biletten 2 milyon 200 bini satıldı. Yetkililer 13 Ağustos'a kadar 3.5 milyon biletin daha satılmasını beklediklerini söyledi.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.08.2004
384
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.