Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Olaylı kitap yeniden piyasada

Olaylı kitap yeniden piyasada

Can Yayınları´ndan çıkan ve bir süre önce satışı durdurulan Hasan Öztoprak´ın yazdığı ´´İmkansız Aşk´´ adlı kitap, yeniden kitabevlerinde yerini alıyor.

Can Yayınevi´nin sahibi Erdal Öz, yaptığı yazılı açıklamada, kitabı okumadan romana ve yazara yapılan saldırılar nedeniyle Hasan Öztoprak ve Aslı Erdoğan´a zarar vereceğini düşünerek, kitabın satışını kısa bir süre önce durdurduklarını hatırlattı.

Öz, açıklamasında şunları kaydetti: ´´Bu davranışımız bile, bazı medya kuruluşlarınca kamuoyuna ´kitabı toplattırdığımız´ biçiminde duyurulmuştu. Bütün bunlar olurken, ne yazık ki, yazar kuruluşlarımızın da, yazarlarımızın da hiç sesi çıkmamıştı. Düşünce ve yaratma özgürlüğünü şimdiye dek savunmuş bir yayınevi olarak, bu kuru gürültünün de kuruyup küle dönüştüğünü görerek, sessizliğimizi bozuyor ve İmkansız Aşk´ı yeniden okurların karşısına çıkarıyoruz. Okurlarımızdan özür dileriz.´´
Yayın tarihi: 10.03.2003
530
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.