Magazin

Olay yeri Kemer'deki otel mi?

Olay yeri Kemer'deki otel mi?

Gamze Özçelik'in tecavüzle suçladığı eski sevgilisi basketbolcu Gökhan Demirkol'un avukatı, yaptığı araştırmalar sonucu tecavüz tarihinin 1 Temmuz 2004 saat 06.11 olduğunu belirledi.

Olay yerinin de Özçelik'in annesi Tülin Özçelik'in güzellik merkezi yöneticisi olarak görev yaptığı Kemer Resort Otel olduğunu öne sürdü. Görüntülerin 3. bir kişi tarafından çekilmiş olması ihtimalinin kuvvetli olduğunu da söyleyen Avukat Ömer Yeşilyurt; 'Bu bilgiler tamamen bilimseldir. Göbek burun meselesi değil, bilimsel olarak bilgisayar uzmanı tarafından çözülmüştür' dedi.

Adı açıklanmayan bilgisayar uzmanının 2 saatlik çalışması sonunda görüntülerin 1 Temmuz 2004 saat 06.11'de çekildiğini, o tarihte müvekkili Gökhan Demirkol ile Gamze Özçelik'in birlikte olmadıklarını ifade eden Avukat Yeşilyurt, 'Müvekkilim ile Gamze Özçelik Ocak 2004 tarihinde ayrılmışlardır. Elde ettiğimiz bilgiler müvekkilimin suçsuz olduğunu göstermektedir' diye konuştu. Yeşilyurt ayrıca Gamze Özçelik'in çekimin yapıldığı tarihten bir gün önce, 30 Haziran 2004 günü, tatil için geldiği annesi Tülin Özçelik'in yönetici olduğu Kemer Resort Otel'de röportaj verdiğini belirterek şunları söyledi: 'Gamze hanım aynı zamanda iki yerde olamaz. Bu görüntüler çekildiğinde İstanbul'da değildi. Görüntülerde odada üç kola kutusu olduğu görülüyor. Beyaz bir tabakta uyuşturucu maddeye benzeyen bir cisim var. Uzman ilişki sırasında Gamze hanım ve ilişkide bulunan kişinin hareketli olduğunu ve çekimin yapıldığı telefonun hiç oynamamasına dikkat etti. Görüntüyü çekenin 3. bir kişi olduğunu söyledi.'

Yeşilyurt, çekimi yapan kişiyi tahmin ettiklerini, yeterli delil olmadan şimdilik açıklamak istemediklerini söyledi.

Bilgisayar uzmanı zamanı nasıl çözdü
Gökhan Demirkol'un avukatı Ömer Yeşilyurt'un yardım aldığı bilgisayar uzmanı görüntünün çekildiği zamana nasıl ulaştığını şöyle anlattı: 'Video dosyası incelendi. Video dosyalardan oluşur. Data kayıtları içinde arama yaptığımızda video ve sesten oluşan iki track kaydını buluyoruz. Track bilgisi ile birlikte, o bilginin ne zaman yazıldığını gösteren imza koyuyor. Trackları dosyaların içinde arıyoruz. HD bilgisi bölümünde BD095B7A byatlarını buluyoruz.

Bu dosyalama gereği exelde resim olarak saklanmış bir sayı. Bu sayıyı hesap makinesine yazdığımız zaman 3 milyarlık bir sayı görüyoruz. Bunun anlamı da telefonun saati 1 Ocak 1904 yılından beri geçen saniyedir. Bu sayıyı bir programla 1904 sayısına ekliyoruz. Çıkan zaman 1 Temmuz 2004, 06.11.06. Bu zaman görüntünün kayıt edildiği saattir.'
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 16.09.2005
621
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.