Magazin

Olay fotoğrafa tazminat davası

Olay fotoğrafa tazminat davası

Bülent Ersoy'la evlendikten sonra genç bir kızla görüntülenen Armağan Uzun'u görüntülediği iddia edilen kafenin sahibine dava açtı.

Bülent Ersoy'la evlendikten 20 gün sonra İzmir Narlıdere'de genç bir kızla görüntülenen Armağan Uzun'un, görüntüleri çekip televizyon ve gazetelere verdiğini iddia ettiği kafeteryanın sahibi Ferman Deri ve eşi Serap Deri'ye karşı açtığı 40 bin 1 YTL'lik manevi tazminat davasına başlandı.

Uzun, dava dilekçesinde Deri çiftinin kendisi hakkında açıklama yapmasına dava sonuna kadar tedbir kararı alınmasını da istedi. Armağan Uzun, görüntülerin basın mensubu olmayan bu iki kişi tarafından özel hayatının ihlal edilerek çekildiğini, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu iddia etti.

Uzun, akadaşları ile Sahilevleri'nde gittiği kafeteryada çekilen görüntülerin aldatma skandalı olarak magazin dünyasına para karşılığı satıldığını öne sürdü. İzmir 6'ncı Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan tazminat davasına dün başlandı.

Uzun, dava dilekçesinde söz konusu haberler yayınlandığı andan itibaren sokağa çıkamaz, eşinin, yakınlarının yüzüne bakamaz olduğunu belirtti. Hakim, eksik evrakların beklenmesi için duruşmayı ocak ayına erteledi.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 31.10.2007
385
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.