Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Olağan şüpheliler

Olağan şüpheliler

Yıllardır çıkmayan Guns N' Roses albümü 'Chinese Democracy'nin yolunu gözleyenlerin acısını dindirecek ilaç bulundu: 'Contraband'

Scott Weiland Velvet Revolver'ı kastederek, "Dünyanın en tehlikeli grubuyuz" demiş. En tehlikeli? Tartışılır. Ancak grubun, 'cici çocuklar'dan mürekkep olmadığı da ortada. Grubun dört asına bir bakalım: Mikrofonun başında, eski Stone Temple Pilots solisti Scott Weiland var. Hayatı, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı yüzünden rehabilitasyon merkezleriyle mahkeme salonları arasında mekik dokuyarak geçmiş bir adam.

Grubun diğer üç asına gelince... Eski Guns N' Roses elemanları Slash (gitar), Duff McKagan (bas) ve Matt Sorum (davul). Zamanında, kalan ömürleri boyunca yetecek kadar çok alkol ve uyuşturucu kullanmış, başını belaya sokmuş adamlar. Alkol ve uyuşturucu kullanımında, daha önce Dave Navarro'nun yanında çalmış Dave Kushner'ın da (gitar) grup arkadaşlarından aşağı kalır yanı yok. Yazının bu 'Vicodin, Valium vb. sponsorluğundaki' bölümüne noktayı koyup, Velvet Revolver'ın ilk albümü 'Contraband'e dönecek olursak...

Bir kalemde silinmez
Zamanında kasasını doldurmuş, ama bir türlü 'son' diyemeyen gözden düşmüş rock yıldızlarının 'süper girişim'leri artık kabak tadı verdi, deyip 'Contraband'i bir kalemde silmek olmaz. Zira 'Contraband', hâlâ yapacak şeyleri olan 'süper' adamların albümü.
İlk single 'Slither', 'Sucker Train Blues', 'Do It For the Kids', 'Illegal i Song' ve 'Big Machine', grubun dört asının şanına yaraşır, stadyum dolusu insanı gaza getirecek güçte, gürültülü, çiğ rock parçaları. Video klibi, Guns N' Roses 'film gibi' video kliplerini hatırlatan balad 'Fall To Pieces' ayrıca şahane.

Geçen yıl 'Hulk'un sonunda 'Set Me Free'yi duyunca gözyaşlarına boğulup, 'İşte bu!' diyen; sadece Slash'i işinin başında görmek, solo'larıyla kendinden geçmek isteyen; yıllardır 'Chinese Democracy'nin yolunu gözleyen bir güruh söz konusu. 'Contraband', tabiri yerindeyse onlara ilaç gibi gelecektir.
Contraband/Velvet Revolver/DMC
(Radikal)
334
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.