Magazin

"Oğlum kalsın aslanlarımı ver"

"Oğlum kalsın aslanlarımı ver"

Almanya'da aslan terbiyecisi bir kadın, çalıştığı sirkin sahibinin 20 yaşındaki oğlu ve sekiz aslanla iki kaplanı alıp kaçtı. Sirkin sahibi, ''Oğlum kalsın, aslanlarımı ver'' diye açıklama yaptı.

Almanya'nın Melle Kenti'ndeki ''Uçan Mantarlar'' adlı sirkteki müthiş firar önceki gün ortaya çıkarıldı. Sirk sahibi, 49 yaşındaki aslan terbiyecisinin oğlunu ve sirkteki sekiz aslanla iki kaplanı alarak kayıplara karıştığını fark etti.

İşi öğretiyordu
Polisten yardım isteyen sirk sahibi ''Kadın terbiyeci, oğluma aslan terbiye etmesini öğretiyordu. Ancak son zamanlarda çok yakın dost olmuşlardı'' diye konuştu. Sirkin sahibi, ''O muhabbet kuşları birlikte kaçmışlarsa bu onların meselesi. Ancak aslanlar ve kaplanlar 150 bin dolar (yaklaşık 255 milyar lira), onları istiyorum'' diye konuştu.

Polis peşinde
Bir kamyonla sır olan sevgililerin peşindeki polis, ''O kadın, aslan ve kaplanları hizaya getiriyorsa 20 yaşındaki gençle de bir sorun yaşamamıştır'' dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 06.04.2003
503
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.