Magazin

Öfkelendiren öpüşme!

Öfkelendiren öpüşme!

Mehmet Aslantuğ, 'ağır haksızlığa' çok sert tepki verdi: 'Bu mu unutulmaz dedikleri sahne!'

İsmail Cem Televizyon ödüllerinde kavga büyüdü. Hanımın Çiftliği dizisinin yapımcısı, yönetmeni, başrol oyuncusu 'ağır haksızlık' yapıldığını belirterek sert açıklamalar yaptı. Aslantuğ: "İki insan kalabalıkta öpüşüyor, uzaktan telefon ile çekiliyor ve bu sahneye 'Unutulmaz Sahne' ödülü veriliyor"

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl "ilk kez" düzenlenen "İsmail Cem Televizyon Ödülleri" büyük ses getirdi! Ödül dağıtımında haklarının yenildiğini söyleyen Hanımın Çiftliği dizisinin yapımcısı (Gold Film) Faruk Turgut, yönetmeni Faruk Teber ve başrol oyuncusu Mehmet Aslantuğ bir basın toplantısı düzenledi. Aslantuğ tepkilerini şöyle dile getirdi:

* Gizlilik kıstası getirilmiş jüriye! Jüri üyeleri seçtikleri dizilere puan usulü oy verip, sonra kapalı zarflara koyup organizasyona temsil etmiş. İhale mi veriyoruz? Jüri başkanı kim? Organizasyonda bu anlamda kim yetkili bilen yok!

* (Ezel'de Cansu Dere ile Kenan İmirzalıoğlu'nun öpüşmesini kastederek) Beyoğlu'nda kalabalığın arasına iki insanı koyup, uzaktan teleyle onların öpüşmesini çekip koyuyorlar ve 'En Unutulmaz Sahne Ödülü'alıyor bu sahne. Bizim 30 bölümde 2200'e yakın sahnemiz bulunmakta ve gerek sanat yönetimi gerekse makyaj ve görüntü yönetmenliğiyle bir torbaya koysanız tek boş çıkmaz.

* Halit Ziya Uşaklıgil'in eserinde iki kişinin cep telefonu ile konuşma sahnesi mi vardı? Ya da Beşir cep telefonuyla sevişme sahnesini mi kaydetmişti? Biz her şeyi Orhan Kemal'in eserine uygun olarak yaptık. Ben de bilirdim çok tutan bir işin içerisinde 2 sene daha yer almayı. Ama roman bunu gerektirdi ve gereğini yaptık. Bu kadar özenli çalışan bir ekibe, bakiye bakımından içeride geçen bir diziye yapılan bir vicdansızlık değil de nedir?

* Bu törende oyunculuk kısmını bir kenara bırakırsak 4 dalda vicdanı olan kimseler Hanımın Çiftliğini es geçmezlerdi. Görüntü yönetmenliği, reji, senaryo ve yapım kategorilerinde kesinlikle dizinin ödül alması gerekirdi.

'Hanımın Çiftliği kullanıldı'

Yapımcı Faruk Turgut da Hanımın Çiftliğinin hakkının yendiğini söyleyerek şöyle konuştu: "Geceye katılımın sınırlı olduğunu söyleyip bize 'ödüllere aday olmayanları getirmeyin'dediler. Biz de 6 kişiyle geceye katıldık. Ezel dizisinden ise 18 kişi organizasyonda hazır bulundu. Hanımın Çiftliği dizisinde oynayan oyuncular Ezel dizisi oyuncularından daha az mı değerlidir ki böyle bir ayrıma gidilmiştir? Ezel bilindiği gibi başta Monte Cristo olmak üzere 2-3 dünya klasiğinden uyarlama ve esinlenmeler içermektedir. Bu diziye özgün senaryo ödülü verilmesi dikkat çekicidir!"


(Vatan)
Yayın tarihi: 28.04.2010
313
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.