Magazin

Ofis jargonu çalışanı soğutuyor

Ofis jargonu çalışanı soğutuyor

2 bin 900 kişiyle yapılan ankete göre, 'Aynı şarkıyı söyleyelim' gibi kalıp cümlelerle konuşan patronlar, çalışanı işten uzaklaştırıyor.

Britanya'da hükümet bazlı eğitim şirketi Investors In People'ın yaptığı ankete göre yönetim jargonu çalışan personeli soğutuyor ve patronları güvenilmez ve zayıf gösteriyor.

Anket, 'Aynı şarkıyı söyleyelim' diye konuşan yöneticilerin kendilerini yalnız şarkı söylerken bulabileceğini söylüyor. Yöneticilerin kullandığı bazı tabirlerin ofis çalışanları arasında yabancılaşma ve düşük morale neden olduğu da ortaya çıktı.

Ankete katılanların yüzde 42'si, jargonun rol ve sorumluluklar açısından yanlış anlaşmaya neden olduğuna inandığını söyledi. Ankete katılan 2 bin 900 kişinin yüzde 37'si jargonun güvensizliğe yol açtığını ve yetersiz olma hissini güçlendirdiğini söyledi. Tehlikelerin pek farkında olmayan patronların yüzde 55'iyse jargonun zararsız olduğuna inanıyor.
Yayın tarihi: 08.11.2006
695
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.