Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

ODTÜ'lü Rus manken

ODTÜ'lü Rus manken

Ankara'da mankenlik yapan Rus asıllı Alexandra Fomina, mesleğinin yanı sıra, Türkiye'nin önde gelen okullarından ODTÜ Psikoloji Bölümü'nde de başarılı bir öğrenci olarak eğitimini sürdürüyor.

Alexandra'nın fotoları sağda

21 yaşındaki Alexandra Fomina, hem mesleğinde hem de okulunda başarılı olmak istediğini söyledi. Babası Nikolay Fomina'nın, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği'ne Elçilik Müsteşarı olarak atanması üzerine 6 yıl önce Türkiye'ye geldiğini belirten güzel manken, "Üniversiteyi burada kazandım, ardından burada mankenliğe başladım.

Ailem, babamın buradaki görevinin bitmesi üzerine 2 yıl önce Moskova'ya geri döndü. Ama ben okulumu, işimi, arkadaşlarımı ve en önemlisi sevdalısı olduğum Türkiye´yi bırakmak istemedim" diye konuştu.

Okulunu çok sevdiğini de söyleyen Fomina, "Derslerim çok iyi. Zaten amacım da Psikoloji Bölümü'nde master yapabilmek. Mankenlikte ise Ankara'da yakaladığım başarıyı Türkiye'ye taşımayı, adımı duyurmayı istiyorum" dedi.

Biri İtalya'da diğeri Libya'da yayınlanan iki reklam filminde de rol alan genç manken, "Reklam filmleri kısa ve çarpıcı. Ama ben dizi veya sinemayı daha çok önemsiyorum. Özellikle sinemayı daha kalıcı buluyorum. Mankenliğin yanında oyunculuğumu da geliştirmek için önümüzdeki dönemde oyunculuk dersleri alacağım" sözleriyle gelecekte oyunculuğa da sıcak baktığını açıkladı.
479
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.