Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Obez hayvanlar için zayıflama kliniği

Obez hayvanlar için zayıflama kliniği

İngiliz Liverpool Üniversitesi, şişman ev hayvanlarına zayıflama rejimi uygulanacak klinik açtı.

Deneysel projeye yöneticilik yapan üniversite doktorlarından Alex German, kliniğin ilk hastasının Clarence adında obez bir kedi olduğunu duyurdu. Projenin amacının şişmanlığa bağlı patolojileri araştırmak olduğunu belirten uzman, bu amaçla sadece beslenme rejimini değil, aynı zamanda ev hayvanlarının hayat tarzlarını da mercek altına alacaklarını kaydetti.

İnsanlarla benzeşiyorlar
Kliniğe getirilen ev hayvanları, hızlı bir diyet rejimi ve sıkı bir beden eğitimine tabi tutulacak. Sahiplerine de hayvanlara daha sağlıklı hayat tarzı sunma konusunda tavsiyelerde bulunulacak. İlk hastaları Clarence adlı kediyi muayene eden Dr. German, "İnsanlarla hayvanlar arasında şişmanlık bakımından benzerlik olması şaşırtıcı değil" diye konuştu.

Yüzde 40'ı obez
Kliniğe 8 kilo olarak giren Clarence, 6 haftada 2 kilo vermek zorunda. İngiltere'deki 6 milyon köpekle 7 milyon kedinin yaklaşık yüzde 40'ının aşırı kilolu olduğu tahmin ediliyor.
486
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.