Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

O süperstar, ben tornacı!

O süperstar, ben tornacı!

Serdar Ortaç, şarkısını Kral TV gecesinde izinsiz okuyan Ajda Pekkan'a "Tapusunu almadan eve nasıl giremezsen, imza atmadan da şarkıyı okuyamazsın. Menajeri 'o süperstar' dedi. Doğru. Ben de tornacıyım!" diyerek tepki gösterdi. Tartışma sonradan tatlıya bağlandı.

Ajda Pekkan'ın bu yaz çıkarmayı planladığı maxi single albümünün çıkış parçası "Hadi Gel" i, Kral TV ödüllerinin dağıtıldığı gece izinsiz okuması, şarkının bestecisi Serdar Ortaç'ı kızdırdı. Vatan'a konuşan Ortaç şunları söyledi:

* Kral TV'nin gecesinde Gürcistan'daydım. Bir açılışa gittim Başbakan, Başbakan'ın eşi Emine Hanım, bakanlar. O sırada TV'de Ajda'yı gördüm 'şunun sesini açın, bu benim' dedim. Hemen ofisi aradım 'Ne oluyor arkadaşlar şarkı ne zaman gitti, ne zaman okundu?' dedim. 'Biz de bilmiyoruz' dediler. Hemen 'durdurun şarkıyı dedim, gelince ilgileneceğim' dedim.

* Tapusu olmadan eve giremezsen, imza atmadan da bir şarkıyı okuyamazsın. Bu olayda şöyle gelişti: İmzayı ve yetki belgesini bizden almadan şarkıyı okudu. Biz de 'şarkıyı neden iznimiz olmadan okudunuz' diye ihtar verdik. "Yasal olarak bir yerde okunamaz" dedik "önce gelin izin alın" dedik.

* Ajda'nın müzik şirketinin sahibi Samsun Demir beni telefonla arayıp "Bu şarkıyı al abi lir miyiz?" dedi. "Ne demek abi helal olsun" dedim. Telefonda helal edilen şarkı koyun değil ki, kurban gibi kesesin. Helal edildikten sonra formaliteler başlar. Önce editöre giderler beni temsil eden meslek birliğine fiyatını öğrenirler imza ne zaman atılır diye sorarlar, şarkının adı ne olsun derler? Ama hiçbirini yapmadılar.

* Bir de şarkımın adını "Hadi Gel" yapmışlar. Ben o şarkının adına "Hadi Gel" mi dedim. O benim çocuğum ya! Mesela çocuk yapıyorsun ve adını nüfus memuru koyuyor, var mı böyle bir şey. Formül yanlış, bu kadar rahatlık iyi değil. Mesela ben şarkının adını "Hayrını Gör" diye düşünüyordum.

* Ajda Hanım "Resim" şarkısıyla 1 sene boyunca büyük sükse yaptı ve çalıştı. Benim Ajda Hanım'a şarkı vermeme ya da ona karşı cephe alma gibi bir durumum yok.

* Ajda aramadı, üzülmüştür. Menajeriyle karşılaştık bana "Ama o süperstar" dedi. 'Doğru söylüyorsun ben tornacıyım. Bir sürü besteci var bir Serdar'a mı kaldı' dedim.

* O şarkıyı Ajda Hanım'ın sesi güzelleştirdi tıpkı "Resim" gibi. Ajda'ya şükranlarım var. Şarkıyı geri alma kısmına gelince laf ağızdan bir kere çıkar. Eğer kurallara uyarlarsa seve seve ömür boyu okur. Eğer yoksa kendisinin beste yapması gerekir ya da başkasından beste alsın.

* Babam beni hep disiplinli yetiştirdi. Maneviyatta istediğin kadar yalaka, laçka ol, ama işinde disiplinli olacaksın. Bu kadar başarılı olmasaydım beni kim takardı?

Kriz çözüldü
Serdar Ortaç ile Ajda Pekkan arasındaki kriz dün akşam üzerine doğru çözüldü. Pekkan'ın prodüktörü Samsun Demir'in Ortaç'ın prodüktörü Hüseyin Emre ile yaptığı telefon görüşmesi taraflar arasında yaşanan krizi tatlıya bağladı. Bunun üzerine Serdar Ortaç da şarkısını geri çekmekten vazgeçti. Şarkının isminin de Ajda Pekkan'ın isteği üzerine "Hadi Gel" olarak kalması kararlaştırıldı.
(Vatan)
556
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.