Magazin

O Ses Türkiye'de ortalık karıştı!

O Ses Türkiye'de ortalık karıştı!

Haftalar süren eleme sürecinden sonra, düellolarla devam eden O Ses Türkiye yarışmasının dün akşamki yeni bölümünde yaşanan polemik herkesi şok etti.

o ses

Kendi takımından düello yapan iki kişiden Serhat Kidil'i eleştirmesi üzerine beklenmedik bir cevap alan Hadise neye uğradığını şaşırdı.

YAPMA DEMİYORUM AMA SINIRI AŞARSAN...

Hadise'nin takımından Serhat Kidil ve İlyas Vekilov'un hareketli düetinde Serhat Kidil'in dansları hem jürinin hem de izleyicinin en çok dikkatini çeken şey oldu. Jüri Kidil'in danslarına tek tek yorum yaptı.

Sıra Hadise'ye geldiğinde Kidil pek de iyi yorumlar alamadı. Hadise'nin "Serhat, provalarda sana dediklerimi unuttun bence." demesi üzerine Kidil "Ne gibi örneğin?" diyerek savunmaya geçti.

Hadise "Tamam çok enerji dolu bir yarışmacısın. Sen böylesin, sen sahnede koşmayı, dans etmeyi, oradan oraya koşmayı, zıplamayı seven bir insansın. Buna saygım sonsuz ama, çok fazla hareket yaptın bence." şeklinde yorumlarına devam etti.

BU YAPTIKLARIN FAZLA OLDU

Kidil "Bu da benim!" diyerek umursamaz tavırlar sergiledi. Hadise'nin "Evet sensin. Ben zaman zaman kendi yarışmacılarımı da eleştirmeyi severim. Bu yaptıkların çok fazla oldu." demesi üzerine yarışmacı şarkının hareketli olması dolayısıyla, dans etmesi gerektiğini, bu hareketleri yapması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Hadise yarışmacıya esas demek istediğini açık bir şekilde izah ederek, bazı hareketlerin aşırıya kaçıldığı takdirde komik gözüktüğünü söyledi.

Hadise'nin "Çok enerji dolu çok iyi hareketler oluyor ama biraz aşarsan onu komik hareketlere geçiyor bu. Ben sana yapma demiyorum, ama bunun dozu var." sözlerinden sonra olay polemiğe dönüşmeye başladı.

ŞU AN HADDİNİ AŞIYORSUN

Hadise eleştirilerine devam ederken bunları yarışmacıya tecrübe olarak söylediğini, kendisi de dans ederek canlı performans sergileyen bir sanatçı olarak bu eleştirileri yaptığını belirtti.

Bu eleştiri üzerine Kidil'in savunması herkesi şok etti: "Çok teşekkür ederim. Lütfen haddimi aşmak gibi algılama ama senin geçen sene bana çok haz veren bir performansın vardı Kelebek Ödülleri gecesinde. Muazzam dans ettin ve bence oradaki dans dozajından hiç de fazla değildi benim bu akşam yaptığım dans. Lütfen küstahça, ukalaca, aptalca algılamanı kesinlikle istemem."

Çocukluğunda Freddy Mercury'den ilham aldığını, şu anda onu yansıtmakta olduğunu iddia eden yarışmacının sözünü kesen Hadise'nin gerildiği her halinden belli oluyordu: "Serhatcım, benim Altın Kelebek için hazırladığım, 25 dansçıyla, haftalarca hazırlandığım performansı bu performansla karşı karşıya getirmeni istemem." sözleriyle seyirci tarafından alkışlanan Hadise sözlerine "Şu an haddini aşıyorsun." diyerek devam etti.

BEN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM

Bu tepkiler üzerine öyle demek istemediğini, sadece ilham aldığını belirtmek isteyen Kidil'i ikna etmek de Hadise'ye düştü. Araya giren Acun Ilıcalı, yarışmacının ilham aldım demek istediğini, yanlış anlaşılmış olabileceğini savunması üzerine Hadise "İlham aldıysan ne mutlu bana. Böyle ifade etsen daha mutlu olurdum. Ama farklı ifade ettin, eminim seyirci de bana katılıyor bu konuda." diyerek seyircinin onayını aldı.

Cümlelerine "İfade gerçekten çok önemli. Bazen bir cümle söylersin insanlar çok farklı anlarlar seni. Çok iyi düşünerek cümlelerini kurarsan insanlar seni daha iyi anlar ve senin kişiliğin ortaya çıkar." diyerek devam eden Hadise'nin sesinin titrediği her halinden belliydi.

Bu konuşmadan sonra direk eleme kısmına geçen Hadise Serhat Kidil'i eledi. "Bu performansta beni en çok kim etkilediyse onu seçeceğim, öyle de olmalı zaten." dedikten sonra kazanan olarak İlyas Vekilov'un adını açıkladıktan sonra Hadise yorum yapmadı. Acun Ilıcalı'nın da anonsuyla Serhat Kidil yarışmadan elendi. (Milliyet)

Yayın tarihi: 09.01.2013
855
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.