Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

O sahnede yastık yokmuş!

O sahnede yastık yokmuş!

Hollywood'u vaktiyle sarsan seks sahnesinde oyuncuların gerçekten seviştiği ortaya çıktı.

Hollywood, 1970'lerde bir seks sahnesiyle sarsılmış ve oyuncuların gerçekten seviştiği iddiaları ortalığı kasıp kavurmuştu.

Ancak yeni yayımlanacak kitapta, 1973 yapımı "Don't Look Now" adlı filmin meşhur sahnesiyle ilgili Hollywood dedikodularının tamamen doğru olduğu belirtiliyor.

Variety dergisinin eski editörü Peter Bart, 'Infamous Players: A Tale of Movies, the Mob, (and Sex)' adlı kitabında Paramount Pictures'ın genç bir yöneticisi olarak filmin çekildiği Venedik'teki sete yaptığı ziyaretleri anlatıyor.

Kitabın bir kopyasını ele geçiren The Hollywood Report'a göre, Bart, sahnenin çekimini izlediğini, oyuncular Donald Sutherland ve Julie Christie'nin tamamen çıplak olduğunu aktarıyor.

Bart, "Artık rol yapmadıkları açıktı. Kamera önünde seks yapıyorlardı. Yönetmene döndüm ve 'Kes demeni beklemiyorlar mı?' diye sordum. 'Sadece sahneyi çektiğimden emin olmak istiyorum' dedi" diye yazıyor ve gördüklerinin sahnenin ötesine geçtiğini aktarıyor.

Kitapta ayrıca, film çekildiği sırada Christie ile ciddi bir ilişkisi olan aktör Warren Beatty'nin çok öfkelendiği ve sahnenin çok müstehcen olduğu gerekçesiyle edit edilmesini istediği de anlatılıyor. Kitap mayısta piyasaya çıkacak.

(Gazeteport)
Yayın tarihi: 25.03.2011
574
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.