Magazin

O fotoğraf 18 bin dolara satıldı

O fotoğraf 18 bin dolara satıldı

Bugüne kadar hiç bir yerde yayınlanmamış Prenses Diana'nın bir erkeğin kucağına yatarken çekilmiş fotoğrafı açık artırmada sahibini buldu.

Prenses Diana

Geçtiğimiz haftalarda Prenses Diana'nın ismi bilinmeyen bir erkeğin dizine yatarken çekilmiş fotoğrafı yıllar sonra ortaya çıktı ve açık artırma ile satıldı. İngiliz basınından The Daily Mail sitesinde yer alan habere göre; Prenses Diana'nın Prens Charles'la tanışmadan önce çıktığı bir İsviçre kayak tatili sırasında çekildiği sanılan ve üzerinde 'basılmayacak' yazısı bulunan fotoğraf görücüye çıkmıştı. ABD'nin New Hampshire eyaletinde, ''RR Auctions'' tarafından açık artırmaya çıkarılan siyah-beyaz fotoğraf, 18 bin 306 dolara alıcı buldu. Fotoğrafın tarihi ise tahminen 1979 ya da 1980, yani Diana henüz 18-19 yaşlarındayken çekildiği düşünülüyor. Fotoğraf Diana’nın Prens Charles'la nişanlanacağının duyurulmasında 2 gün önce 26 Şubat 1981’de Daily Mirror Gazetesi'ne satılmıştı. İngiltere tahtının varisi Prens Charles ile 29 Temmuz 1981'de evlenerek prenses unvanı alan Diana, 31 Ağustos 1997'de Fransa'nın başkenti Paris'te geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitirmişti.

Yayın tarihi: 26.01.2013
470
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.