Magazin

O da terörle mücadele kurbanı oldu!

O da terörle mücadele kurbanı oldu!

Playboy güzeli de Amerikalıları canından bezdiren sıkı havaalanı kontrollerinin kurbanı oldu.

Eski Sahil Güvenlik aktrisi ve Playboy güzeli de terörle mücadele önlemleri kapsamında güvenliği artırmak amacıyla havaalanlarına konulan ve vücudu tamamen çıplak gösteren tarama cihazlarının 'kurbanı' olduğunu açıkladı.
Playboy güzeli Donna D'Ericco, havaalanındaki yetkililer tarafından fiziği nedeniyle kasıtlı olarak hedef aldığını savunuyor.

D'Ericco, "Beni özellikle kenara çektiklerini, çünkü beni çekici bulduklarını düşünüyorum. Beni sıradan ayıran erkek görevlinin güldüğünü ve diğer iki yetkiliye fısıldayarak bir şeyler söylediğini farkettim. Onlar da bana bakıp duruyordu. Şok oldum" diye konuştu.

1996-1998 arasında meşhur Sahil Güvenlik dizisinde boy göstermiş olan D'Ericco, sevgilisi ve 17 yaşındaki oğlu Rhyan ile birlikte Los Angeles'tan Pittsburgh'a gitmek üzere havaalanında bulunuyordu.

Kenara çekildiğini ve vücudu tamamen çıplak gösteren X-Ray cihazından geçmesi gerektiğinin söylendiğini belirten D'Ericco, kendisine seçenek sunulmadığını savunuyor.

Normalde yolculara söz konusu X-Ray cihazlarından geçmek ya da görevli tarafından elle aranmak seçenekleri sunuluyor.

Öte yandan Ulaşım Güvenliği İdaresi, personellerinin uygunsuz davranışta bulunduğu iddialarını yalanladı.
(Gazeteport)
Yayın tarihi: 08.12.2010
388
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.