Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Nurgül mahkemelik oldu!

Nurgül mahkemelik oldu!

Yapımcı Abdullah Oğuz'a internet yoluyla hakaret ettiği öne sürülen oyuncu Nurgül Yaşilçay'ın, 5.5 ay ile 2 yıl 8 ay arasında hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Nurgül Yeşilçay'ın fotoları sağda

İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Nurgül Yeşilçay (Özer), avukatı Ali Canip Polat ile katıldı. Duruşmada Abdullah Oğuz'u avukatı Osman Hacıbekiroğlu temsil etti.

Duruşmada sorgusu yapılan Yeşilçay, hakaret suçlamasını reddederek, Abdullah Oğuz'un gazetelerde kendisi hakkında çıkan sözlerine cevap verdiğini ileri sürdü. Yeşilçay, 'Hakaret kastıyla hareket etmedim. Şikayetçi, televizyon kanallarına da hakkımda beyanda bulundu. Bulunduğum çevrede ikiyüzlü, riyakar bir insan olarak tanınmama yol açtı ki bu bizim işimizde önemlidir. Ben de gerçekleri söyleme niyetiyle hareket ettim' dedi.

Sanık avukatı Polat da, Oğuz hakkında gazetede yer alan sözleri üzerine yaptıkları şikayet sonrası dava açıldığını hatırlatarak, bu dava dosyasının incelenmesini talep etti. Polat, müvekkilinin duruşmalardan vareste tutulmasını istedi. Yeşilçay´ın duruşmalardan vareste tutulma talebini kabul eden hakim, Abdullah Oğuz´un bir sonraki duruşmaya getirilerek diyeceklerinin sorulması amacıyla duruşmayı erteledi.

Yeşilçay, duruşmadan sonra adliyeden ayrılırken basın mensuplarına parmaklarıyla ´´zafer´´ işareti yaparak, 'Abdullah Oğuz benim hakkımda 3 ayrı dava açtı. Kazanacağız' dedi.
Yayın tarihi: 21.06.2006
323
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.