Magazin

Nurgül konsomatris olacak!

Nurgül konsomatris olacak!

Ünlü yönetmen Erden Kıral'ın çekeceği 'Vicdan' filminin başrolünde Nurgül Yeşilçay ve geçen yıl 'Mutluluk' ile Altın Portakal alan Murat Han oynayacak.

Nurgül Yeşilçay'ın başrolünü oynayacağı, ünlü yönetmen Erden Kıral'ın ''Vicdan'' filminin çekimleri mayıs ayında başlayacak. Filmde pavyona düşen bir kasiyeri canlandıracak olan Yeşilçay'a başrolde Abdullah Oğuz'un ''Mutluluk'' filmindeki performansıyla geçen yıl Antalya Film Festivali'nde ''En İyi Erkek Oyuncu Ödülü''nün sahibi olan Murat Han eşlik edecek. Filmde diğer rolleri ise Tülin Özen, Nazan Kesal, Mustafa Üstündağ, Nihan Koruyucu ve Rıza Sönmez üstlenecek. ''Çocuklar Duymasın'' dizisinin yönetmeni olarak adını duyuran Raşit Çelikezer'in senaryosunu yazdığı, Zekeriya Kurtuluş'un görüntü yönetmenliğini yapacağı film, İzmir Bornova, Turgutlu ile Çeşme Alaçatı'da çekilecek. Çekimlerin sekiz haftada tamamlanması planlanıyor.

Uygulayıcı yapımcı Cem Özer
Yeşilçay'ın tek bir düğün sahnesi için Nesrin Topkapı'dan göbek dansı eğitimi aldığını söyleyen yönetmen Erden Kıral, ''Filmde 'İnsan, başkaları onun ne olmasını istiyorsa odur' gerçeğinden yola çıkarak 'Bütün başımıza gelenler yaptığımız seçimlerden mi, yoksa yazgımız yüzünden mi?' sorusunun cevabını arayacağız. Filmde başrol oynayacak olan Nurgül Yeşilçay'ı tanımaktan dolayı çok şey kazandığımı düşünüyorum. Çünkü tam bir profesyonel, tek bir düğün sahnesi için göbek dansı eğitimi aldı'' dedi.

Yapımcılığını Deniz Film Prodüksiyon ile Fono Film'in üstlendiği 'Vicdan'ın uygulayıcı yapımcılığını ise Nurgül Yeşilçay'ın eşi Cem Özer yapıyor. Özer, film için şu günlerde mekân arayışını sürdürüyor.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 30.01.2008
406
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.