Magazin

Nurgül de ateşli sevişmiş!

Nurgül de ateşli sevişmiş!

'Aşk-ı Memnu' ve 'Bir Bulut Olsam' adlı dizilerdeki 'Sevişme' sahnelerini 'Ateşli' bularak ceza veren RTÜK, bu kez de Nurgül Yeşilçay'ın araba içinde seviştiği 'Vicdan' filmini veto etti.

Güncellenme tarihi:
Türkmax logosuyla yayın yapan Jüpiter TV'de, 22 Mayıs 2009 gecesi gösterilen ''Vicdan'' filminde, Nurgül Yeşilçay'ın, bir arabanın arka koltuğundaki sevişme sahnesi, çok konuşulmuştu. Filmin erken saatte yayınlandığını göz önüne alan RTÜK, ''Program durdurma'' cezası verilmesi amacıyla kanaldan savunma istenmesini benimsedi. FOTO GALERİ YAYINCIDAN SAVUNMA İSTENDİ GAZETEPORT'un edindiği bilgiye göre RTÜK toplantısında bu konudaki değerlendirme raporu görüşüldü. Filmin '''Gençlerin ve çocukların fiziksel, zihinsel ve ahlaki gelişimini zedeleyecek türden programların, bunların seyredebileceği zaman ve saatlerde yayınlanmaması" ilkesini, ikinci kez ihlal ettiği görüşüne varıldı. Yayıncı kuruluştan, program durdurma cezasına esas olmak üzere, savunma istenmesi benimsendi. Karar oy birliği ile alındı. TARTIŞILAN SAHNE Nurgül Yeşilçay'ın Murat Han ile başrolde oynadığı ''Vicdan'' filminde Yeşilçay, kasiyerlikten ayrılıp, pavyonda çalışan bir kadını canlandırdı. Filmde, Nurgül Yeşilçay ile Murat Han'ın bir araba içindeki sevişme sahnesi çok konuşulmuştu. Filmin yönetmeni Erden Kıral, '' Sevişme sahnesini iki kez çektim. Oyuncular ilkinde çok gergindi. Sakinleştirip ikinci kez çektim." demişti. Filmdeki rolü ile Altın Portakal alan Nurgül Yeşilçay ise, sevişme sahnesinin gerekli olduğunu belirtmiş, ancak ödülü küçümseyip, '''Yıllardır beklediğim ödül, bu muymuş ?' dediği için de tepki almıştı. (GAZETEPORT)
Yayın tarihi: 09.09.2009
599
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.