Magazin

NTV'deki programına son verdi

NTV'deki programına son verdi

Gezi Parkı eylemlerinin giderek farklı bir boyut kazanması ve medyanın bu olaylar karşısındaki tutumu birçok kanal çalışanının istifa etmesine neden oluyor.

Güncellenme tarihi:
mehmet turgut

Yayın kuruluşlarından istifalar gelmeye devam ederken, bir istifa da NTV'den geldi. Ünlü fotoğrafçı Mehmet Turgut, NTV ekranlarında yayınlanan"Mehmet Turgut'la Falan Filan" isimli programına son verdiğini açıklayarak herkesi şaşırttı. Bu haberi Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile paylaşan ünlü fotoğrafçı, neden olarak Gezi Parkı direnişine karşı takınılan tutumu gösterdi. Gezi Parkı'nda yaşananlar karşısında sessiz kalan kanal yönetimi ile çalışmayı doğru bulmayan Mehmet Turgut, Twitter hesabı üzerinden şöyle bir mesaj yazdı: "Hepimizin bildiği nedenlerden ötürü duyduğum rahatsızlık nedeniyle NTV'de yayınlanan 'Mehmet Turgut'la Falan Filan' programına son veriyorum"

Haber prodüktörü de istifa etti

NTV'de istifalar giderek artacak gibi gözüküyor. Kanalın Gezi Parkı'nda yaşananlar karşısında gösterdiği tutum, sessiz kalış birçok çalışanın işinden istifa etmesine neden olmaya başladı. Mehmet Turgut'un da istifasının ardından, NTV'de Haber prodüktörü olarak görev yapan Ömer Aykar'ın istifa ettiği açıklandı. Giderek büyüyen olaylar karşısında yayın politikasını değiştirmeyen ve sessizliğini korumaya devam eden NTV, birçok kesimde tepki almaya da devam ediyor. Büyük oranda izleyici kitlesini de kaybeden kuruluş, bundan sonra nasıl bir yayın stratejisi belirleyecek merak ediliyor.

Doğuş Yayın Grubu'nun Digital Editör olarak görev yapan, aynı zamanda da NTV Radyo'da "İnternetler" programını sunan Dilara Eldaş da istifasını açıkladı. "Çok sevdiğim, yıllardır çalıştığım kanal NTV'yi, okulumu bıraktım. İstifa ettim. Sanırım simit satmam gerekecek.", diyenDilara Eldaş da yayın politikası nedeniyle istifa eden isimlerden biri oldu. Başarılı sunucu daha önce ATVve CNNTÜRK'te çalışmış, son altı yıldır ise NTV'de görev almaya başlamıştı.

Yayın tarihi: 04.06.2013
472
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.