Magazin

Norveç'te iyi büyüye devlet yardımı

Norveç'te iyi büyüye devlet yardımı

Norveç'te büyücü bir kadın, iksir, falcılık ve sihir işlerini büyütmek için devletten yardım almayı başardı. Yardımı kabul eden devlet, kötü büyü yapılmamasını şart koştu.

Norveç'te "Orman Büyücüsü Sihir Danışmanlığı" adlı şirketin sahibi 33 yaşındaki büyücü Lena Skarning, zararlı büyüler yapmamak koşuluyla, devletten 53 bin kron (yaklaşık 11 milyar TL) yardım koparmayı başardı. 13 yıldır büyücülük yaptığını söyleyen Skarning, yazar JK Rowling'in çocuk büyücü karakteri Harry Potter'ın yakaladığı büyük başarının, toplumu bu konuda daha hoşgörülü kıldığını belirtti.

Norveç'te devlet destekli tek büyücü olan Skarning, yardımın Tarot fallarıyla gelecekten haber vermek, büyücülük sırlarını öğretmek için seminerler düzenlemek, kullananların güzel rüyalar görmesini sağlayacak banyo yağı, iksirli su ve yüz kremi gibi ürünler elde etme çalışmalarında yardımcı olacağını vurguladı. "Taklitlerimden sakının" diyen Skarning, ürünlerinde sadece bitkilerden yararlandığını da sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 21.10.2003
611
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.