Magazin

Nilüfer'e sürpriz doğum günü partisi!

Nilüfer'e sürpriz doğum günü partisi!

Yaşadığı rahatsızlığın ardından arkadaşları Nilüfer’e öyle bir doğum günü kutlaması yaptı ki, sahne bir anda yıldızlar geçidine döndü.

nilüfer

‘Sil baştan başlamak gerek bazen / Hayatı sıfırlamak’ Şebnem Ferah’ın söylediği bu güzel parça Nilüfer için büyük olasılıkla hepimizden daha çok anlam taşıyordu o gece.

Zor bir tedavi döneminden sonra sağlığına kavuşan Türk pop müziğinin güçlü sesi Nilüfer için hazırlanan sürpriz doğum günündeydim geçtiğimiz perşembe akşamı. Organizasyonun arkasındaki isimler Sezen Aksu, Sedat Ergin ve Latif Demirci’ydi.

Nişantaşı’ndaki The Sofa Hotel’in sekizinci katı daha önce bir sanat galerisi olarak kullanılıyordu. Art’8 Lounge adıyla çağdaş sanatçıların işleri sergileniyordu. Contemporaray İstanbul olmak üzere pek çok etkinliğin özel partileri de burada yapılıyordu. Şimdi Kaya Demirer ve Sezen Aksu ortaklığında Frankie adlı restoran-kulüp oldu.
Frankie’ye o gece normal bir akşam yemeği için geldi Sedat-Canan Ergin çiftiyle Nilüfer ve Latif Demirci. Sonra Sezen Aksu, Şebnem Ferah ve Nükhet Duru belirince kapıda sürpriz bir doğum günü partisi planlandığını anladı Nilüfer. Ve daha pek çok eş dost o anlamlı gecede yanındaydı Nilüfer’in.

Ayrı bir bölümde yenen yemeğin ardından ufak ufak şarkılar mırıldanılmaya başlandı. Gecenin mimarı Sezen Aksu yaptı açılışı. Ardından Sezen Aksu, Nilüfer, Nükhet Duru ve Şebnem Ferah’tan oluşan Türkiye’nin bu en güçlü müzik korosu girdi devreye. Bir süre sonra bu özel müzik ziyafetine diğer müşteriler de dahil oldu.

MÜŞTERİLER DE ŞAŞIRDI

Frankie’nin müzik danışmanlığını da yapan Sezen Aksu daha sonra masadan kalkıp sahneye çıkarak hem şarkı söyledi hem şov yaptı. Önce Nükhet Duru’yu sahneye davet edip birlikte ‘Melankoli’yi söylediler. “Bize dört yapraklı yonca derlerdi, birimiz dışında (Ajda Pekkan oluyor o da) üçümüz buradayız” diyerek Nilüfer’i de davet etti. Nilüfer, bu doğum gününün kendisi için taşıdığı önemi anlattıktan sonra ‘Erkekler Ağlamaz’ı söyledi.

Ve o güçlü koro bu kez sahnede tekrar bir araya gelerek ‘Arkadaş’ şarkısıyla kapattılar bu doğaçlama minik konseri. Nilüfer’in kestiği doğum günü pastasıyla da gece sona erdi.

Doğum gününe katılanlar az çok tahmin ediyordu belki gecenin nelere gebe olduğunu ama diğer müşterilere inanılmaz bir sürpriz oldu bu. Düşünsenize, sıradan bir akşam yemeği için gittiğiniz restoranda bir anda pop müziğin divalarını bir arada sahnede izleme fırsatı yakalıyorsunuz. O gece bu şansı yakalayanlardan biri de AB Bakanı Egemen Bağış’tı.
Ben de hayatımın en unutulmaz gecelerinden birini yaşadım. Nice senelere Nilüfer. İyi ki varsın. İyi ki varsınız...

kulturazzi@hürriyet.com

 

Yayın tarihi: 03.06.2012
512
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.