Magazin

Nilüfer'e 17 şarkı yasağı

Nilüfer'e 17 şarkı yasağı

Nilüfer'e, Kayahan'ın 17 şarkısını konser ve sahne çalışmalarında izinsiz olarak icra etmesi mahkemece yasaklandı.

Kayahan'ın, kendi şarkılarını artık konserlerinde okumasını istemediği Nilüfer'e karşı açtığı dava dün sonuçlandı. Mahkeme, Kayahan'a ait 17 şarkıyı, Nilüfer tarafından sahne ve konserlerde izinsiz olarak icra edilmesinin önlenmesine karar verdi.

Kayahan iki yıl önce bir röportajında, "Dostlarım" dediği Sezen Aksu ile Nilüfer arasındaki farkı anlatırken, "Nilüfer önündeki kalkan balığını yer, 'Ucundan azıcık ister misin' demez. Paylaşmayı pek bilmez. Sezen ise en küçük payı kendine bırakıp tabağındakini yanındakilerle paylaşır" demişti. Kayahan, bu röportajın ardından da Nilüfer'in kendisine ait şarkıları sahne ve konserlerinde söylememesi için mahkemeye başvurmuştu. Dava dün sonuçlandı. 4 No'lu Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi, Nilüfer'e, Kayahan'ın 17 şarkısını konser ve sahne çalışmalarında izinsiz olarak icra etmesini yasakladı.

Gizli yapılan duruşma sonunda Kayahan'ın avukatı Aydın Kurban, "Bundan böyle Nilüfer Hanım o şarkıları ancak Kayahan Bey'den yazılı izin alırsa okuyabilecek. Ama kendisi zaten izin vermiyor. Dolayısıyla Nilüfer Hanım'ın bu şarkıları okumasına yasak gelmiş oldu"dedi.

İşte o şarkılar, Kar Taneleri, Yağmur, Acıkmışım Sevgine, E Bebeğim E, Esmer Günler, Mor Menekşe, Seni Seviyorum, Yemin Ettim, Sen Mühimsin, Aman, Mavilim, Her şeyden Çok, Büyük Aşkım, Çok Uzaklarda, Olur mu Olur, Gözlerinin Hapsindeyim
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 29.11.2006
363
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.