Magazin

'Nikah Masası'na oturdun işte

'Nikah Masası'na oturdun işte

Ümit Besen adına nikah dairesi açıldı. Besen, burada yapılan ilk nikahta da şahit oldu...

1980 yılında çıkardığı ilk albümünden bu yana idol haline gelen, ‘Nikah Masası’ adlı bestesiyle gönüllerde taht kuran Ümit Besen’in adı, İzmir Güzelyalı Kültür Merkezi binasında açılışı gerçekleşen nikah dairesine verildi.

Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi Ümit Besen Nikah Dairesi’nde ilk nikah gerçekleşti. Ceren Dağlı ve Mehmet Uçar çiftinin şahitliğini Ümit Besen ve Seda Akgül yaptı.

Genç çifte bir de sürpriz vardı. Çünkü Ümit Besen, çiftin nikah şahitliğini yaptı.

Besen burada mutlu evliliğin sırlarını açıklarken, "Yıllardır hep benim şarkılarımla tanışmış, evlenmiş, çocukları olmuş kişilerle karşılaştım ve bundan mutluluk duydum. Demek ki o şarkılardaki duyguyu, sevgiyi anlamışlar ve aşkı gerçekten yaşamışlar. Şimdi ise ismimin bir nikah salonuna verilmesi beni çok onurlandırdı" dedi.

"HALK ADAMI ÜMİT BESEN"
Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, Konak’ın en fazla nikah kıyılan kent merkezi olduğunu söyledi.

Yapılan kamuoyu araştırması sonucunda, Güzelyalı’nın ilk nikah dairesine Ümit Besen adının verildiğini söyleyen Başkan Tartan "Ümit Besen ‘evlilik’ denince akla gelen ilk isim olmuştur hep. 30 yılı aşkın süredir şarkılarında, filmlerinde, ekranlarda, her yerde sevgi mesajı vermiş bir halk adamı olan Ümit Besen, nikah salonumuz için en doğru isim oldu. Biz geniş bir kardeşlik coğrafyasında yaşıyoruz. Bu coğrafyada senfoni dinleyen de var, lahmacun yiyen de. Kimsenin kimseye yukarıdan bakmasına gerek yok çünkü bu farklılıklar bizi zenginleştiriyor. Ümit Besen ismini nikah salonuna vermekten gurur duyuyoruz. Şarklılarıyla, duruşuyla, yaptıklarıyla sevgi, dostluk, hoşgörüyü anlatan Ümit Besen bundan sonra İzmir’de de sevgiyi anlatmaya ismiyle devam edecek. Mutlu evlilikler, mutlu Koknak’ta yaşanacak" diye konuştu.

Kıyılan nikahın ardından Besen bir de konser verdi. "Nikah Masası" adlı şarkıyla konsere başlayan Ümit Besen, duygusal anlar yaşattı. Besen'in şahitliğini yaptığı çift ise ilk danslarını bu şarkıyla yaptı. Konser alanını dolduran izleyicilerin zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı dikkatlerden kaçmadı.

(Habertürk)

Yayın tarihi: 07.07.2012
887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.