Magazin

Nihal'in hayatı yemek yerken değişti

Nihal'in hayatı yemek yerken değişti

Şu sıralar bir ekran fenomeni haline gelen Yaban'da rol arkadaşı Fırat Doğruloğlu ile birlikte fırtınalar estiriyor Boncuk Yılmaz.... Peki onun şöhret basamaklarını nasıl tırmandığını biliyor musunuz...

Eskişehir'de okuyup Ankara'da yaşayan Boncuk Yılmaz, sık sık iki kent arasında yolculuk yapıyordu. İşte bu yolculuklardan birinde arkadaşıyla yemekli vagonda yerken karşısına hiç beklenmedik bir teklifle kısa süre önce yaşama veda eden yönetmen Ahmut Uluçay çıktı.

Uluçay, Yılmaz'ın yanına gidip "Nihal sensin" dedi. Ne olup bittiğini anlayamayan Yılmaz, yönetmenin "Yıllardır hayalini kurduğum uzun metrajlı filmimi çekeceğim. Bu benim çocukluğumun hikayesi ve Nihal de sensin" sözleriyle şaşkına döndü.

Daha sonra Yılmaz, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filminde oynadı. Hatta bu rolü ona 26. Siyad Türk Sineması Ödülleri'nde Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü'nü getirdi.

Ardından Kızlar Yurdu, daha sonra da Sıla dizisi geldi. Şimdi de Haneler adlı program kapsamında yayınlanan Yaban'da oynuyor.
(Gazeteport)
Yayın tarihi: 31.01.2010
427
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.