Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Nezarethane paralı olsun!

Nezarethane paralı olsun!

İngiltere'de Nottinghamshire Emniyet Müdürlüğü, nezarethanede geçirecekleri her gece için zanlılardan 200 sterlin alınmasını istedi.

Nottinghamshire Emniyet Müdürü John Clarke, İçişleri Bakanı John Reid'e gönderdiği dilekçede, her yıl milyonlarca sterlinin zanlıların nezarethanelerde tutulmaları için harcandığını ifade etti.

Parayı almak görevimiz
Bunun, vergi mükelleflerinin yükünü artırdığını ve sorumsuz yaşayan, suç işlemeyi adet haline getiren kişilerin topluma ödettikleri faturayı da kabarttığını kaydeden Clarke, "Bu parayı, bu kişilerden geri almak devlet olarak bizim görevimiz. Suçluların faturalarını namuslu vatandaşlara ödetmekten en kısa zamanda vazgeçmeliyiz" dedi.

Otel muamelesi yapılmasın
Her hafta sonu nezarethanenin sarhoşlarla tıka-basa dolduğunu, daha sonra polis memurlarının temizlik yapmak zorunda kaldığını da hatırlatan John Clarke, "Emniyet müdürlüğüne otel muamelesi yapılmamalı, yapılıyorsa da yaratılan masraf ödetilmeli" ifadelerini kullandı.

Nezarethanede bir kişinin geçirdiği tek gecenin masrafı 135 sterlin. İngiltere'de yapılan araştırmalar, çoğu daha sonra mahkemeye sevk edilmeksizin serbest bırakılan zanlıların devlet bütçesine getirdikleri yükün bir yılda 8 milyon sterlin civarında olduğunu ortaya koyuyor.
353
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.