Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

New York'un ortasında timsah paniği

New York'un ortasında timsah paniği

ABD'nin New York kentinde bir parkta ortaya çıkan 1,5 metre uzunluğunda timsah, halk arasında heyecan yarattı. Sıcak bahar güneşinden faydalanmak isteyen New Yorklular, Queens bölgesindeki Alley Pond parkına gittiklerinde karşılarında timsahı görünce, acil olarak polisi aradılar.

1,5 metre uzunluğundaki Amerikan timsahı, polis ve park görevlilerinin uğraşısı sonucu yakalandı ve sürüngenler konusunda uzman bir hayvan bilimciye götürüldü. Vahşi hayvanın yakalanışı sırasında zorluk çıkarmadığını belirten polis, timsahın evcil olup olmadığının bilinmediğini bildirdi.

New York'taki Central Park'ta da 2 yıl önce 60 cm uzunluğunda bir yavru timsah yakalanmış, yetkililer bunun evcil bir timsah olabileceğini, sahibinin, hayvanı çok büyümesi üzerine park yakınlarındaki gölete bıraktığının sanıldığını belirtmişlerdi. Yine 6 yıl önce Queens bölgesinde sahibinin banyosunda yaşayan bir evcil timsah, yakınlardaki göle gitmeyi başarmıştı.
(AA)
358
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.