Magazin

New York'ta vahşi kedi beslemek moda

New York'ta vahşi kedi beslemek moda

Afrika'nın uçsuz bucaksız arazilerinde yaşayan vahşi kedi, evcil kedi beslemekten sıkılan New Yorklular'ın yeni gözdesi.

Afrika'nın uçsuz bucaksız arazilerinde yaşayan vahşi kedi, evcil kedi beslemekten sıkılan New Yorklular'ın yeni gözdesi. Afrikalı dedeleri ve ev kedilerin karışımı olan Savannah adındaki bu cins büyük kulakları, korkunç bakışları ve leoparı andıran tüyleriyle "şehirli" akrabalarından kolaylıkla ayırt edilebiliyor. Özellikle kentin elit bölgesi Manhattan'da yaşayan zenginlerin tercih ettiği Savannahlar, mama yerine çiğ eti tercih ediyor.

Suya bayılıyor
Diğer kedilerin aksine suyu çok seven hayvanlar, çevik bedenleri ve vahşi bakışlarıyla görenlerde ilk başta korku yaratıyor. 10 kiloya ulaşabilen Savannahlar, aslında kalabalık caddelere değil, Kenya'daki düz ovalara ait.

Köpek gibi davranıyor
Sahiplerine göre hayvanlar kediden çok köpek gibi davranıyor. Oyunu çok seviyorlar. En çok sevdikleri oyun ise atılan şeyleri geri getirmek. New York sosyetesinin son gözdesi Savannahlara sahip olmanın bedeli ise 4 bin ile 15 bin dolar arasında değişiyor.
Yayın tarihi: 14.05.2005
481
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.