Magazin

Neslihan dayısını yıllarca baba bildi

Neslihan dayısını yıllarca baba bildi

Milli voleybolcu Neslihan Demir, anne-babası bildiği kişilerin öz dayısı ve yengesi olduğunu öğrendi.

Neslihan'ın Eskişehir'deki yakınları ise voleybolcunun gerçeği çocukluğundan beri bildiğini ve babasını reddettiğini söylüyor

Neslihan'ın babası Kazım Kurutepe'nin eşi 1983'te doğum yaparken öldü. Olayın şokunu yaşayan Kazım Kurutepe, minik Neslihan'ı, "bir süre bakmaları" için dayı Mustafa Demir ve eşi Fatma Demir'e emanet etti. Dayısı ve yengesi, Neslihan'ı kendi çocukları gibi kabul etti.

Kapısını çaldı
Vatan gazetesinin haberine göre Kurutepe, 4'ü cezaevinde geçen 9 yıl boyunca Neslihan'ı hiç göremedi. Bu dönemde kızının voleybol oynamaya başladığını öğrendi ve serbest kalınca onun karşısına çıkmayı kafasına koydu. 1 yıl önce, Demir ailesinin evinin kapısını çaldı.

Buruk bir merhaba
Kurutepe'nin "Ben senin babanım" sözleriyle şaşkınlık yaşayan Neslihan, yıllar sonra karşılaştığı babasını kabullenemedi. Kurutepe, kızını maçlarda izlemeye başladı. Ankara'daki son turnuvada koridorda yanına yaklaştı. Neslihan, buruk bir "merhaba"nın ardından, koşarak yanından uzaklaştı.

Aile: Neslihan gerçekleri biliyordu
Neslihan'ın dayısı ve yengesi olan Mustafa - Fatma Demir çiftinin, eşinin ölümünden sonra düzensiz bir hayatın içine giren Kurutepe'den velayetini aldıkları milli voleybolcuya bu konuyu açtıkları, Neslihan'ın da ikiliyi anne ve babası olarak kabul ettiği öğrenildi.

Eskişehir'deki akraba ve yakınları, Neslihan'ın babasının Kurutepe olduğunu uzun zamandır bildiğini belirttiler. Ayrıca Kurutepe'nin, Neslihan'ı dayısı ve yengesine bıraktıktan sonra yeniden evlendiği ve başka çocuklarının da bulunduğu iddia edildi.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 04.10.2004
955
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.