Magazin

Nerede vermişler o parayı

Nerede vermişler o parayı

Kaya Çilingiroğlu iddialarla ilgili şunları söyledi: "Nerede parayı bana vermişler? Madem ben dolandırdım, niye dolandırıcılık davası değil de, hakaret davası açtılar?"

Petek Dinçöz'ün mahkemeye sunduğu dilekçedeki iddialarla ilgili Kaya Çilingiroğlu şunları söyledi: "Dikkat ederseniz ikisi de 'para verdim' diyemiyor. Can susuyor, Petek soruyor. Petek parayı kasadan Can'a vermiş. Makbuzu da ondan istesin o zaman. Böyle bir olay yoktur, iftiradır. O yüzden mahkemeye verdim. Nerede parayı bana vermiş? Veren insan açık açık, şurada, şu zaman verdim der. Madem ben dolandırdım, niye dolandırıcılık davası değil de, hakaret davası açtılar.

ŞARABI ARKADAŞIM ISMARLADI
Şarap meselesine gelince. Bizi o gece yemeğe davet eden Faruk Erdoğan isminde bir sanayici arkadaşımdır. Erdoğan'ın hayatta sevdiği iki şey vardır. Biri golf, diğeri ise iyi şarap içmek... Zaten o gece hesabı da kendisi ödeyecekti. Arkadaşlar arasında böyle şeyler olmaz mı, olur. Ben, ilerleyen saatlerde masadan kalktım. Yine o gece "Ben gidiyorum" diyerek kalktım masadan.

Aradan zaman geçtikten sonra hesap gelmiş. Faruk hesabı ödemek isterken, Can (Tanrıyar) almış. Can'ın elinden de Petek almış. Petek kredi kartını vermiş ama provizyon alınamamış. Sonra Can ödemiş. Hatta o gece iki kredi kartıyla falan hesabı ödemişler. Hesap pahalı gelince de böyle bir tiyatro yaptılar işte. Madem kendine güvenmiyorsun, neden hesabı istedin, isteme! Ben niye kaçıp gideyim. Yıllardır bu dünyanın içindeyim, kim görmüş benim hesap ödemeden kaçıp gittiğimi?'

ŞARAP KRİZİ
Dinçöz, akşamın finalini ve şarap krizini de dilekçesinde şu sözlerle anlattı: 'Biz tam konuşurken Kaya masadan kalktı ve tuvalete gideceğini söyledi. Masadakiler Kaya'yı arkadan dolaşıp tam kapıdan kaçmak üzereyken gördüler ve seslendiler. Ama o utanacağına gülerek kaçtı gitti. Tam o sırada Can hesabı istemişti ve verdiği kredi kartının geri geldiğini gördüm. Bir başka kart vermişti.

'Bizi davet eden Kaya, neden biz ödüyoruz' dedim. Can 'Ne yapim' diye cevap verdi. Merak ettim, faturayı aldım, tam 3 milyar 770 milyon liraydı. İçeriğine baktığımda hesabın tam 2 milyar 400 milyonunun Kaya'ların içtiği şarap olduğunu görünce sinirden deliye döndüm...'

Kaya'ya parayı elden ödedi iddiası
Kaya Çilingiroğlu'nun, Hülya Avşar'dan ayrıldıktan sonra 'Pazar Keyfi' programına verdiği ilk röportaj karşılığında TESYEV'e yardım amacıyla aldığı paraya makbuz kesmediğini ileri süren Petek Dinçöz, mahkemeye sunduğu savunma dilekçesinde bu iddiasını kanıtlamak için farklı deliller gösterdi.

Dilekçede, Çilingiroğlu ile mahkemelik olmadan önce çıktıkları ve olaylı şekilde biten akşam yemeğine de değinen Petek Dinçöz, şunları söyledi: 'Kaya, vakıf ve çocuklara yardım konusunu açtı. Ben de özetle 'Bak Kaya, gel engelliler için yeni bir fırsat daha yaratalım. Ben yeni bir diziye başlıyorum. Gel sen bir dakika oyna, ben 20 bin dolar vereyim. Hatta bu parayı da yapımcıya verdirmeyeceğim, kendi cebimden vereceğim' dedim.

İşte o sırada Kaya acayip bir hava yaptı ve 'Ben 25 bin dolar isterim' dedi. Sinirlendim ve 'Ben yardım için bahane yaratıyorum. Sen pazarlık yapıyorsun. Yardımın pazarlığı mı olur' dedim.'

ÜÇ AYRI DELİL
Daha sonra sevgilisi Can Tanrıyar'a, Kaya Çilingiroğlu'nun 'Pazar Keyfi'ne röportaj yapması karşılığında para isteyip istemediğini soran Petek Dinçöz, Tanrıyar'ın bunu doğruladığını, ancak parayı kendisi için değil TESYEV'e yardım amacıyla talep ettiğini ifade etti. Paranın kendisine ödendiğini, ancak karşılığında makbuz vermediğini ileri süren Dinçöz, bu iddiasını kanıtlamak için de mahkemeye üç ayrı delil sundu.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 25.11.2005
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.