Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Nehir Erdoğan Hollywood'da

Nehir Erdoğan Hollywood'da

Nehir Erdoğan, Türk-Amerikan yapımı "Broken Angel" adlı filmin çekimleri için Los Angeles'a gitti.

Filmde, Amerika'ya İngilizce öğrenmeye giden bir Türk kızını canlandıran Erdoğan, "Starship Troopers" filminde oynayan Patrick Muldoon'la aynı seti paylaşıyor.

Yapımcılığını Türk-Amerikan film şirketi Unicvisions'ın üstlendiği "Broken Angel"ın çekimleri Los Angeles'ta başladı.

Başrolünde "Yabancı Damat" dizisinde yıldızı parlayan Nehir Erdoğan'ın oynadığı film, Amerika'da yaşayan Türk kızı Tülay Pırlant'ın, "Rüzgarlı Şehir" isimli kitabından uyarlandı. İngilizce ögrenmeye Amerika'ya gelen Ebru isimli Türk kızının başından geçen hikayeyi anlatan filmde Erdoğan'a, Türk oyunculardan Nilüfer Açıkalın, Ayşe Nil Şamlıoğlu, Amerikan sinemasından ise "The Shield" ve "Ally McBeal" dizilerinden tanınan Jay Karnes, "Starship Troopers" ve "Heart of America" adlı filmlerde rol alan Patrick Muldoon eşlik ediyor.

Filmin yönetmenliğini ise Amerika'da yaşayan eski devlet tiyatrosu sanatçısı Aclan Büyüktürkoğlu üstleniyor. Film, Hollywood dizilerinde gördüğü ABD'de yaşamak için Los Angeles'a giden Ebru adında genç bir kızın, Amerika'daki hayatın göründüğü gibi olmadığını anlamasıyla yaşadığı sıkıntıları anlatıyor.

Filmin yapımcısı Leslie Büyüktürkoğlu "Broken Angel"da, TV dizilerinde ve filmlerde gösterilen Türk imajının canlandırıldığı gibi olmadığının gözler önüne serileceğini de söyledi.

Yaz aylarında Hollywood'daki stüdyolarda montajı bitecek olan film, eylül sonuna doğru İstanbul'daki ilk gösteriminin ardından çeşitli şehirlerde gösterilecek. Filmin gişesinden elde edilen gelirin yüzde 10'u ise Erzurum'da yapımına başlanan okulun bitirilmesinde kulanılacak.
(Hürriyet/Kelebek)
Yayın tarihi: 21.06.2007
479
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.