Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Nedir bu 'cep'in başına gelenler

Nedir bu 'cep'in başına gelenler

Modern yaşamın vazgeçilmez unsuru haline gelen cep telefonlarının başına gelen birbirinden ilginç kazalar duyanları hem şaşırtıyor, hem de güldürüyor.

Cep telefonlarının arızalanma nedenlerinin başında kullanıcı hatası yer alıyor. En sık arızalanma nedeni de insanların yakınları ile yaptıkları tartışmalar sırasında sinirlenerek telefonlarını fırlatmaları.

Bunların yanı sıra, unutkanlıklar da telefonların başına ilginç kazaların gelmesine sebep oluyor. Telefonlarını yemekle beraber fırına koyan ev hanımları, cep telefonlarını tuvalete düşürenler, üzerine içki dökenler, mayosunun cebinde unutarak denize girenlerin bu teknoloji harikası cihazları her şeye rağmen bozamadıkları da görülüyor. Cep telefonlarına başına gelen birbirinden ilginç kazalardan bazıları şöyle:

Köpeğe oldu
Köpek besleyen bir vatandaşın, dört ayaklı sevimli dostunun cep telefonunu yutmasıyla beraber başından aşağı kaynar sular döküldü. Telefonunun hafızasındaki önemli bilgilere ve telefon rehberine yeniden ulaşmak isteyen vatandaş, soluğu veterinerde aldı. Köpeği hemen ameliyat ettiren vatandaş, hem sevimli dostunu 'bu sıkıntıdan' kurtardı, hem de telefonuna yeniden kavuşmuş oldu.

Tuvalete telefonla girince
Cep telefonunu "yanından ayırmayan" bir başka vatandaş ise "bututkusunu" pahalıya ödedi. Telefonla tuvalete giren şanssız kişi, cep telefonunu tuvalete düşürdü. Telefonu bin bir zahmetle çıkaran vatandaş, daha sonra "dezenfekte etmek" amacıyla bir kabın içine koyduğu telefonu yaklaşık yarım saat kaynattı. "Dezenfekte ettiği" telefonun parçalarını söken işgüzar vatandaş, saç kurutma makinesiyle her bir parçayı ayrı ayrı kuruttu. Bununla da yetinmeyen vatandaş, parçaları kalorifer peteğinin üzerinde de 3 gün bekletti. İşin en ilginç yanı ise telefonun bütün başına gelenlere halen çalışmasıydı.

Mayoda unutuluyor
Telefon tamircisine aynı arızayla aynı marka, aynı model 4 telefon getirildi. Bu işin hikmetine bir türlü akıl sır erdiremeyen tamirci sonunda gençlerin ağzından hikayeyi öğrendi. Deniz kenarına "çapkınlığa" giden 4 kafadar genç ise plajda gördükleri bir güzelin peşine takıldı ve onun arkasından denize girdi. Ancak mayolarının cebine koydukları markaları ve modelleri aynı olan görüntü ve fotoğraf çekebilen telefonlarıyla denize giren kafadarlar kullanılmaz hale getirmişti.

Fırında telefon
Akşam yemeğini yetiştirmeye çalışan bir ev hanımı malzemeyi fırıntepsisine güzelce yerleştirdi. Ancak yemek malzemesiyle birlikte telefonunu da "fırına veren" hamarat ev hanımı, yemek piştikten sonra "acı sürprizle" karşılaştı.

Askerler fırlatıp atıyor
Vatani görevini yerine getiren askerlerin telefonları da hep aynı şikayetle geliyor. Birlik içerisinde cep telefonu kullanılması yasak olduğundan bunu gizlice yapan askerler, komutan gelince telefonu can havliyle fırlatıyor ve olan da telefona oluyor.

Sinirler ondan çıkıyor
Telefonların başına en sık gelen kaza ise sinir anında oluyor. Yakınlarıyla, iş görüşmesi yaptıkları müşterilerle, hatta "yanlış arayanlarla" tartışan cep telefonu sahipleri, bunun neticesinde sinirlerine hakim olamıyor ve telefonunu fırlatıyor. Bunun dışında özellikle bar sohbetlerinde telefonların üzerine dökülen içkiler de onların en büyük düşmanı oluyor.

Telefondan meslek analizi
Cep telefonlarının içinde çıkan maddeler de onların mesleklerini hemen ele veriyor. Berberin telefonundan saç kırpıntıları, fırıncının telefonundan un, tornacının telefonundan metal tozları, kuruyemişçinin telefonundan da fındık, fıstık kabukları çıkıyor.
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.